Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chyba nie jest kompletnie żadną tajemnicą, że wielu z inwestorów pierwszych, którzy udział wzięli w ICO Etereum, później stało się multimilionerami. Projekt autorski Vitalika Buterina wydaje się naprawdę hojny dla deweloperów, którzy pracowali nad nim. Poznajmy informacaje dotyczące bezpośrednio EthDev.

EthDev oraz 12 milionów Ethereum

Ethereum tak naprawdę przeszło przez naprawdę wiele fraz tak zwanych pre-miningowych oraz aż osiem hard forków. Absolutnie wszystkim wydarzeniom w obozie kryptowaluty drugiej świata, towarzyszyło zawsze doradztwo Vitalika Buterina oraz także zmieniające się zespołu programistów.

Dane pochodzące z Trustnodes pokazują, że za pracę, którą wykonali deweloperzy w okresie najwcześniejszym istnienia Ethereum otrzymali wynagrodzenia z puli dwunastu milionów Ethereum. EthDex wypłacił naprawdę duże kwoty Buterinowi jak i także innym adresom.

Na pewno pamiętajmy jak jeden z adresów tych został zidentyfikowany jako sam adres Jeffrey’a Wilcke. Był to jeden z pierwszych programistów Geth. Właśnie z tego adresu na giełdę kraken przelano 90 000 ETH.

Z kolei na cztery inne adresy przekazano ilości ETH naprawdę mocno zbliżone do tej właśnie kwoty. Jest to kwota o wielkości 100 000 ETH. Daje to naprawdę kwotę znaczącą nawet przy cenach dzisiejszych. Nie jest pewne kompletnie w tym momencie, którzy z programistów te wpłaty otrzymali oraz jakie dokładnie role pełnili w ramach tego projektu.

A może by tak się cofnąć na moment w czasie?

Dokładnie 30 lipca 2015 roku o godzinie 15.26 londyńskiego czasu dokonano 8893 transakcji. Pierwsza opiewała na 1337 Ethereum. Ruszył tak zwany genesic block właśnie sieci Ethereum. Razem z nim miała miejsce dystrybucja niemała krytpowaluty natywnej na blisko dziewięć tysięcy adresów.

Powstało tego dnia także 72 miliony Ethereum. 60 milionów już poszło na wspomniane 9000 kont. Z kolei pozostałe dwanaście na adresy członków założycielskiego zespołu.

Od tego właśnie czasu sama podaż Ethereum wzrosła o ponad 40 milionów. Jednak wspomniane już 9000 kont otrzymywało wciąż więcej środków. Najciekawsze jest to, że wielu sprzedawało ETH w roku 2015 kompletnie za grosze. Tutaj przykładem może być osoba, która na Krakenie sprzedała ETH, które były warte w pewnym momencie prawie miliard dolarów.

Środki gęsto płynęły

8 sierpnia 2015 roku adres, który zaczyna się od 0x5 otrzymał aż 11 901 464.22348 Etherem. W zasadzie to jeszcze tego samego dnia, te środki wysłane zostały w całości na adres już wspomnianego smart kontraktu EthDev.

Trustnodes się zastanawia nad samą szybkością, z jaką doszło do takiej zmasowanej dystrybucji kryptowaluty do samych deweloperów. 17 sierpnia również 2015 roku przeniesiono jakieś pięć milionów Ethereum. Do grudnia 2015 roku zalewie pozostały w nich dwa miliony. Z kolei do połowy roku 2016 Fundacja Etherem na swoim koncie miała zaledwie milion ETH. Jej saldo teraz wynosi jakieś 600 000 Ethereum.

Jednak gdzie się podziało 11 milionów Ethereum? Trustnodes pisze, że to trochę wyglądało tak, jakby zespół starał się w pewnym stopniu zaciemnić obraz samego przepływu środków.

Trwają pracę nad ETH 2.0 Jednak czy już bez talentów tamtych?

Co się stało z tymi ludźmi wszystkimi, którzy nad Ethereum pracowali od samego początku? Mamy także wątpliwości jak się potoczyły ścieżki zawodowe? Jak jakimi aktualnie projektami pracują?

Peter Szilagyi z Fundacji Ethereum stwierdził. Że problem wynika z tego, że wszyscy po prostu wskakują już do pociągu Eth2. Wszystko to było modne przez ostatnie dwa lata i ludzie odwracają po prostu uwagę od samego systemu, który dzisiaj już faktycznie działa.

Przejście właśnie na ETH 2.0 wywołuje wiele aktualnie kontrowersji. Poza tym sama decyzja deweloperów pierwszy o porzuceniu projektu oryginalnego zaczyna odbierana  być źle. W stopniu pewnym doprowadzić to mogło do pewnego rodzaju spekulacji odnośnie załamania się domniemanego samej wyceny Ethereum. Jest to niezwykle ważna uwaga. Powinniśmy sobie ją zapamiętać.

 

Rate this post

Leave a comment