Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Znany wszem i wobec gigant technologiczny, czyli Amazon podał właśnie do wiadomości publicznej, że Ethereum (ETH) jest już dostępne w zarządzanym przez siebie łańcuchu bloków.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Amazon Web Services, użytkownicy posiadają już możliwość zarówno udostępniania Ethereum (ETH), jak i łączenia się z siecią główną łańcucha bloków, za wyjątkiem sieci testowych Ropsten oraz Rinkeby, za pośrednictwem zarządzanego przez Amazon łańcucha bloków. Wspomniany program gwarantuje bezpieczny dostęp do sieci przy użyciu standardowych interfejsów API Ethereum (ETH) o otwartym kodzie źródłowym. Dodatkowo dokonuje on synchronizacji z łańcuchem bloków Ethereum (ETH).

Amazon Managed Blockchain nie tylko monitoruje stan węzłów, ale także zastępuje niezdrowe węzły oraz wprowadza automatycznie aktualizacje oprogramowania tej waluty cyfrowej, polepszając dostępność infrastruktury ETH. Klienci zajmujący się tworzeniem produktów analitycznych w postaci narzędzi do monitorowania zarówno inteligentnych kontraktów, jak i oprogramowania służącego do wykrywania oszustw, także mogą korzystać z tej skalowalnej, wysoce dostępnej i pełni zarządzanej usługi w postaci DeFi.

Łańcuch blockchain dla każdego?

Amazon Web Services zainicjował pracę swojego łańcucha, czyli Amazon Managed Blockchain pierwszy raz w kwietniu 2019 r. Argumentując podjęte działania faktem, że użytkownicy będą mogli dokonywać konfiguracji sieci blockchain w swoich organizacjach. Dodatkowo będą oni moli również swobodnie korzystać z platform o otwartym kodzie źródłowym dla Ethereum oraz Hyperlrdger. W 2019 roku funkcjonowało przekonanie, że wprowadzona usługa może skurtecznie przyczynić się do eliminacji potrzeby udostępniania sprzętu oraz co za tym idzie instalowania odpowiedniego programowania i tworzenia certyfikatów.

Zaledwie miesiąc po ogłoszeniu przez Jeffa Bezosa, że zamierza on ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego Amazona w trzecim kwartale bieżącego roku dochodzi do wspomnianego posunięcia. Jak wiadomo jego miejsce zajmie Andy Jassy, który na chwilę obecną jest prezesem Amazon Web Services, a w zakresie jego obowiązków leży między innymi nadzór nad ofertę kryptograficzną firmy.

Rate this post

Leave a comment