Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pewnie wiele osób zastanawia się jaki w ogóle jest powód spadków cen bitcoina jak i także etheru? W zasadzie to niemal każda z kryptowalut spadła wczoraj dużo poniżej technicznie ważnych poziomów. Niektórzy spośród inwestorów twierdzą, że bezpośrednią przyczyną spadku tego jest właśnie program o nazwie PlusToken.

Spadek się zaczął wczoraj bezpośrednio po godzinie 18.28 polskiego czasu. Według danych właśnie z Coinbase w zaledwie mniej więcej siedmiu minut bitcoin już spadł o cztery procent, dokładnie do 6800 USD z 7085 USD. W czasie tym ether spadł, ale o siedem procent. Dokładnie ze 140 do 130 USD. Na pewno takich spadków rynek walut cyfrowych nie widział już od 25 listopada bieżącego roku, kiedy rynki doznały gwałtownej oraz tymczasowej wyprzedaży.

Czy PlusToken jest powodem spadków?

Inwestorzy kompletnie zdezorientowani tym, co się dzieje – już znaleźli co najmniej jednego głównego winowajcę. Z kolei nowy raport Chainalusis, który został opublikowany prawie cztery i pół godziny wcześniej przed spadkami. Wówczas zawierał dane, które dotyczyły 20 000 BTC (obecnie wartych 137 milionów USD) oraz 790 000 ETH (obecnie wartych 102 milionów USD), którzy pozostają prawdopodobnie pod ścisłą kontrolę oszustów właśnie z PlusToken.

Ponadto właśnie Chainalysis stwierdza, że wszelkie bitcoiny o wartości aż 185 milionów dolarów już zostały upłynnione przez osoby, które są ściśle powiązane z PlusToken.

Aresztowania

Dokładnie sześć osób, które były związane z tym podejrzanym projektem też zostało aresztowanych jak i także ekstradowanych do Chin bezpośrednio z Vanuatu. Pekin twierdził, że ta firma prowadziła program w typie Ponzi. Z kolei Chainalysis twierdził, że jak najbardziej jest w stanie wyśledzić wszelkie waluty cyfrowe o wartości dwóch miliardów dolarów, które zabrane zostały ofiarom piramidy domniemanej.

Aresztowania tak naprawdę miały miejsce nieco jakiś tydzień przed osiągnięciem właśnie przez bitcoina poziomu szczytowego 12 575,90 USD. Od czasu tego kryptowaluta znacznie spadała. Chociaż Chainalysis jasno nie stwierdza, że to sprzedaż właśnie przez PlusToken BTC przejętych obniżyła znacznie główną cenę kryptowaluty. Firma ta jest bowiem skłonna twierdzić, że wypłaty te powodują naprawdę zwiększoną zmienność ceny bitcoina oraz także korelują naprawdę znacząco ze spadkami cen właśnie bitcoina.

Jeśli byłoby prawdą powyższe, to okazałoby się, że właśnie PlusToken stał za wzrostami ostatnimi na BTC. Co więcej także za spadkami wczorajszymi. Tyle tylko, że ani na jedno ani też na drugie nie ma tak naprawdę dowodów jasnych. Najprawdopodobniej ruch ostatni więc był tylko wynikiem samego zniecierpliwienia rynku, który nie mogąc się doczekać wzrostów rozpoczął kolejną i możliwie już ostatnią wyprzedaż.

W maju w roku 2020 rynek BTC musi być przygotowany na halving, w którym naprawdę wielu inwestorów pokłada nadzieję chociażby dotyczące hossy. Jak będzie pokaże nam czas, ale zapowiada się interesująco.

Rate this post

Leave a comment