Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szybkość, z jaką kryptowaluty zyskują na popularności i ciągły wzrost zainteresowania rykiem, powoduje również potrzebę zaspokajania potrzeb użytkowników. Oto subiektywna lista pięciu startupów technologicznych, rewolucjonizujących przyszłość fitnechu.

Bitstamp – Wielka Brytania

Założony przez dwójkę ludzi w roku 2011 – Damijan Merlak i Nejc Kodric.

Jedna z pierwszych, a więc i najstarszych giełd kryptowalutowych, posiadająca na stan obecny ponad 4 miliony klientów. Platforma zasłynęła jako alternatywa dla dominującego wówczas Mt.Gox. Jest to pierwsza na świecie giełda kryptowalutowa, która została zatwierdzona przez instytucję rządową, a ściślej, otrzymała licencję na prowadzenie działalności od Komisji Nadzoru Sektora Finansowego w Luksemburgu. Dokument ten jest o tyle istotny, że jego zasięg obejmuje wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Jak dać Bitcoin na prezent?

Elliptic – Wielka Brytania

Adam Joyce, James Smith, Tom Robinson – założyciele firmy w 2013 roku.

Cel platformy to głównie dbanie o przejrzystość transakcji kryptowalutowych. Firma wyłapuje nielegalne aktywności na blockchainie Bitcoina, a przy tym współpracuje z instytucjami finansowymi i organami ścigania, zapewniając im przydatne informacje do identyfikacji oszustów. Zmniejsza wydatnie ilość nielegalnych transakcji finansowych, w związku z tym, z jej usług korzystają równie chętnie giełdy kryptowalutowe, jak i organy rządowe. Generalnie firma tworzy oprogramowania do przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, a także monitoringu do analizowania transakcji, opiewających każdego miesiąca na sumy milionów dolarów.

Kryptowaluty z potencjałem 2020 – Opinie traderów

Kaiko – Francja

Rok 2014, złożyciele – Ambre Soubiran, Pascal Gauthier

Za pośrednictwem transmisji strumieniowej na żywo gromadzą, normalizują oraz przechowują dane, by następnie dostarczać je zgodnie z zapotrzebowaniem do odbiorców. Z jej zasobów cyfrowych korzystają giełdy kryptowalutowe, organy regulacyjne, badacze rynku i akademiccy oraz profesjonalni inwestorzy.

Startup założyli w 2014 roku – Thomas France, Eric Larcheveque, Joel Pobeda i Nicolas Bacca.

Producent jednych z najpopularniejszych portali sprzętowych (hardware wallets). Celem firmy jest opracowywanie rozwiązań oraz infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa rynku kryptowalut, a szczególnie ochrona przed nową destrukcyjną klasą aktywów kryptograficznych. Firma działa w trzech lokalizacjach, w Paryżu, San francisko i Vierzonie, zatrudniając na dziś ponad 130 pracowników.

Prokuratura wszczęła śledztwo w Pracowni Nowych Technologii

Bitwala – Niemcy

Inicjatorami założenia byli w 2015 roku – Jan Goslicki, Benjamin Jones, Jorg von Minckwitz

Bitwala to zapewnienie płynności pomiędzy kryptowalutami a pieniądzem fiducjarnym. Trzej przyjaciele wpadli na pomysł kupna przedmiotów codziennego użytku za pomocą bitcoinów. Pierwsza runda finansowania zaowocowała zebraniem na projekt 800 tys. euro i chociaż 2018 rok okazał się dla Bitwala kryzysowy, firmie udało się odzyskać równowagę i odrodzić. Obecnie jej właściciele i pracownicy nadal usilnie pracują nad zintegrowaniem świata kryptowalut ze światem finansjery.

Niemcy wprowadzają regulację Bitcoin i kryptowalut od 2020 roku
Rate this post

Leave a comment