Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pomimo ewidentnych zagrożeń największa liczba inwestorów instytucjonalnych przechowuje swoje kryptowaluty na giełdach.

Giełda kryptowalutowa Binance przeprowadziła 22 listopada ankietę z zapytaniem dla inwestorów instytucjonalnych o ich nawyki dotyczące przechowywania kryptowalut. Wzięło w niej udział 76 podmiotów.

Instytucje utrzymują swoje zasoby kryptowalut na giełdach

Jest to już druga edycja wspomnianej ankiety, będącej częścią badania Binance Institutional Market Insights.

Badanie ogólnie zaskoczyło, gdyż jego wyniki wskazują, iż aż 92% ankietowanych powierza przechowywanie swoich aktywów kryptowalutowych „zaufanym osobom trzecim”, w tym wypadku oznaczającym giełdy kryptowalutowe. Co jeszcze bardziej zastanawiające, inwestorzy instytucjonalni, pomimo możliwości, jakie daje rozwiązanie cold storage, rezygnuje z trzymania kryptowalut „u siebie”.

Prokuratura wszczęła śledztwo w Pracowni Nowych Technologii

Binance Research oświadczyło, podsumowując wyniki ankiety, że giełda jest najpopularniejszym sposobem na przechowywanie aktywów cyfrowych pośród akurat klientów instytucjonalnych i VIP inwestujących na Binance, a poziom przechowywania wynosi 92,1%. Drugą z opcji są tzw. zimne portfele, de facto, co zresztą przyznała sama giełda, najbezpieczniejsza z opcji przechowywania kryptowalut i tutaj poziom wyniósł 5,3%, a trzecią, najmniej popularną opcją, na poziomie 2,6% było powierzanie zasobów kryptowalutowych powiernikom w postaci osób trzecich innych niż giełdy.

Kontrolowanie zasobów kryptowalutowych

Czy tego rodzaju zachowanie, czyli powierzanie zasobów giełdom naraża inwestycje instytucjonalne na ryzyko? Na utratę albo kradzież cyfrowych pieniędzy? Oczywiście, że tak, z tym że nie dotyczy to wyłącznie instytucji, lecz wszystkich inwestorów. Przestrzegaliśmy i przestrzegamy przed tego rodzaju praktykami, a przykładami tego, jak zwykle kończy się przechowywanie zasobów na giełdach jest historia giełd kryptowalutowych Mt Gox, czy Bitmarket.

Sapiency vs. Tokeneo – Miała być Fuzja a jest G… Burza w sieci

Jak więc przechowywać kryptowaluty, by zwiększyć bezpieczeństwo? Rozwiązanie to również było już przez nas przedstawiane i w wielu wersjach, gdyż najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie kryptowalut jest korzystanie z portfeli sprzętowych.

Wiele giełd w tym roku doświadczyło ataków hakerów, w tym również Binance. Ponadto w wyniku wprowadzania różnorakich regulacji oraz zaostrzeń, środki zgromadzone na giełdach mogą zostać przez władze danego kraju zamrożone, a ich właściciel nie będzie miał do nich dostępu, dopóki nie poda swoich danych osobowych. Dlatego coraz więcej instytucji oraz mediów uświadamia inwestorów o konieczności używania opcji bezpiecznych dla przechowywania kryptowalut.

Kryptowaluty z potencjałem 2020 – Opinie traderów

Już na początek przyszłego roku, 3 stycznia, zaplanowane jest wydarzenie Proof Of Keys. Ewent planuje rzucenie wyzwania wszystkim posiadaczom bitcoinów, aby ci usunęli swoje kryptowaluty z portfeli osób trzecich. Na pomysł akcji wpadł Trace Mayer, a wydarzenie zbiega się z rocznicą bloku Genesis Bitcoina.

Źródło: Bitcoin Wielka Brytania 

Rate this post

Leave a comment