Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Po wyprzedaży masowej w ubiegłym tygodniu, sporo inwestorów się obecnie zastanawia, gdzie leży dno możliwe dla Bitcoina  (BTC). Według Petera Brandta, który jest weteranem tradingu, dnem prawdopodobnym dla kryptowaluty wiodącej jest nawet 0 USD. Tymczasem BTC osuwa się znów w dół oraz po kilku dniach spada ponownie poniżej 5000 USD.

BTC (Bitcoin) traci osiem procent i spada poniżej 5000 USD

Po drugiej fali spadków na kryptowalutowym rynku Bitcoin (BTC) spadł już poniżej 5000 USD, a w piątek może się nawet zbliżyć do poziomu 4000 USD, który był nienotowany od niemal roku. Gdy wszelkie nastroje na rynku się troszkę uspokoiły, to cena powróciła powyżej tej granicy psychologicznej, jednak sesja poniedziałkowa przyniosła sporą kontynuację deprecjacji oraz powrót poniżej 5000 USD.

Cena aktualna Bitcoina to jakieś 4897 USD. W ciągu ostatniej doby, kurs BTC spadł o jakieś 7,7 procent, od samego początku wyprzedaży o ponad 38 procent.

Czy cena BTC spaść może do 0 USD? Peter Brandt twierdzi, że jest to możliwe

Po spadku największym w historii Bitcoina, wielu analityków jak i także inwestorów podzieliło się swoimi własnymi spostrzeżeniami oraz prognozami co do dalszych ruchów tej wiodącej kryptowaluty. Niektórzy podtrzymują nadal swoje prognozy bycze, jak Charles Hoskinson, twórca Cardano. Według niego BTC jest nadal na drodze w kierunku stu tysięcy USD.

Poza wyjątkami nielicznymi, katastrofa z minionego tygodniu przeraziła jedna nawet byków najbardziej zagorzałych, którzy zamiast nowych szczytów, szukają także możliwego dna tejże bessy. Peter Brandt weteran tandingu wcześniej twierdził, że bardziej prawdopodobne jest, że Bitcoin osiągnie 100 tysięcy USD, niż spadnie do 0 USD. Teraz trader tak naprawdę skacze w stronę drugiego scenariusza, pisząc, że dużo bardziej prawdopodobny jest spadek do 0 USD.

Choć raz Peter Schiff miał rację

Tymczasem sam Peter Schiff, który pełni funkcję dyrektora generalnego Euro Pacific Capital, od dobrych lat krytykuje Bitcoina. Peter Schiff prognozuje jego upadek ostateczny. Miał w końcu okazję pochwalić się dokładną i szczegółową prognozą cen.

Na dosłownie kilka dni przed krachem na rynku kryptowalut, Schiff zażartował nawet, że w obliczu wszelkiego rodzaju zawirowań na rynkach tradycyjnych, kurs BTC spadnie niemal o połowę. Po wyprzedaży masowej w czwartek oraz w piątek moneta spadła do najniższych poziomów od kwietnia ubiegłego roku. Ostatecznie stracono około czterdzieści osiem procent. Zdaniem Schiffa, z całą pewnością nie tego oczekiwani przed halvingiem hodlerzy. Halving dla przypomnienia to zmniejszenie nagród za wydobycie bloków o połowę. Na pewno nie w ten sposób miało to wyglądać. Los lubi pokrzyżować plany. Jednak tego się nie spodziewaliśmy.

Jak to wszystko się potoczy pokażą nam najbliższe tygodnie czy też miesiące. Trudno jest określić kiedy ten kryzys się skończy. Nikt nie jest jasnowidzem. Będziemy jednak obserwować wszystko z ogromnym zainteresowaniem.

 

Rate this post

Leave a comment