Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W biegły piątek, wśród wielu roszad na wykresie kursu Bitcoina (BTC) doszło do przebudzenia wieloryb.  W jednej z dokonanych transakcji doszło do transferu 46 tysięcy Bitcoinów (BTC) o łącznej wartości przekraczającej 337 milionów dolarów (USD). Przelew zrealizowano na wcześniej nikomu nieznany adres.

Wieloryb Bitcoin (BTC) dokonuje ogromnego transferu 46 tysięcy Bitcoinów (BTC)

W ten sposób zrodziło się pytanie: co spowodowało impus do tak dużego transferu? Zdaniem niektórych jest to uwarunkowane doniesieniami napływającymi z Państw Środka.

Ostatnie pozytywne opinie Chińczyków odnośnie technologii blockchain nie mają powiązań zarówno z bitcoinem (BTC), jak i pozostałymi walutami cyfrowymi. Xi Jinping ustosunkował się do takich poglądów, a najbardziej liczące się banki tego wymierzyły kolejny celny cios skierowany w aktywa cyfrowe.

Ludowy Bank Chin wydał oświadczenie, którego treść jednoznacznie informuje o tym, że nie będzie on akceptował nielegalnych aktywności, które bezpośrednio związane są z walutami cyfrowymi. Jednocześnie nadmienił także, że inwestorzy nie powinni dłużej mylić pojęć aktywów cyfrowych z blockchainem. Kilka godzin po podaniu oświadczenia do wiadomości publicznej wspomniany wcześniej wieloryb Bitcoin (BTC) dokonał ogromnego transferu.

Jaka będzie reakcja rynku w kolejnych dniach?

Jak wspomnieliśmy wcześniej w ubiegły piątek została przeprowadzona pojedyncza transakcja, której wartość opiewała na 337 milionów dolarów (USD). W chwili odnotowania przelewu, środki te w przeliczeniu na Bitcoin (BTC) wynosiły 46 tysięcy cyfrowych monet. Jakby było tego mało pikanterii nadaje fakt, że został one przetransferowane między dwoma portfelami o nieznanych adresach.

Prócz wspomnianej powyżej ogromnej transakcji z użyciem najstarszej waluty cyfrowej sektor w tym dniu był wyjątkowo spokojny. Mimo faktu, że kurs Bitcoina (BTC) na wykresach zachowywał się bardzo dynamicznie.

Warto mieś na uwadze także fakt, że w miniony piątek miała miejsce nieco mniejsza transakcja o wartości 12 tysięcy Bitcoin (BTC). W chwili jej przeprowadzenia w przeliczeniu na dolary miała ona wartość około 89 milionów dolarów. Transfer pochodził z jednego japońskich portfeli Bitcoin (BTC) i wszedł z platformy Coincheck. Środki trafiły jednak do nieznanego wcześniej portfela.

Chińskie podejście do walut cyfrowych

Ostatnie wypowiedzi pochodzące z Państwa Środka okazują się być kluczowymi na wartości cenowe Bitcoina (BTC). Być może jest to tylko nadinterpretacja faktów, gdyż nikt do końca nie wie co determinuje wzrosty i spadki kursu tej waluty cyfrowe. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że potencjał blockchain, który roztoczyły przed całym globem Chiny przy jednoczesnych, negatywnych wypowiedziach na temat aktywów cyfrowych, może skłaniać do refleksji. Zapewne dlatego wiele osób zaczęło spekulować, na temat tego czy Państwo Środka zechce nieść obowiązujący w tym państwie zakaz handu z użyciem kryptowalut.

Czy Chiński rynek może zniszczyć Bitcoin?

Obecnie Chiny kolejny raz potwierdziły swoją postawę negującą aktywa cyfrowe. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu kontynuują plany mające na celu emisję własnej, krajowej waluty cyfrowej pod nazwą Digital Currency Electronic Payment (DCEP). Jak donoszą oficjalne informacje płynące z Banku Centralnego Chin chińska moneta narodowa nadal znajduje się w fazie testowej, ale już niedługo powinna być dostępna.

Rate this post

Leave a comment