Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kryptowaluta Bitcoin ulega licznym zmianom wartości – generuje to ogrom pytań o jej przyszłość. Jimmy Song, interesując się zagadnieniem zmienności Bitcoina, przedstawił go jako środek o takich samych prawach wartości, jak między innymi nieruchomości.

Niestałość waluty Bitcoin

W 2019 roku, najwybitniejsza z kryptowalut, jaką jest Bitcoin, ponownie przekroczyła próg wartości 5000 USD, utrzymując się na stałym poziomie od kilku tygodni. Propagator Bitcoina, szeroko znany w środowisku Jimmy Song, mocno oczekuje na zmniejszenie znaczenia walut fiducjarnych, zwiększając tym samym rangę kryptowalut. Popierają go w tym inni zwolennicy Bitcoina. Niestety, wartość kryptowalut jest niezwykle zmienna, a ich niestałość powoduje trudności w podniesieniu ich pozycji.

Jimmy Song, wypuszczając na rynek ostatni z serii swoich filmów, pod tytułem „Off Chain”, wyraził opinię, że wartość Bitcoina jest taka sama, jak znaczenie innych dóbr materialnych. Porównał kryptowalutę BTC do pozycji metali szlachetnych, nieruchomości czy obligacji, nie pomniejszając jej znaczenia ze względu na istotną zmienność.

Czy porównanie Bitcoina do nieruchomości i giełdy jest zasadne?

Jimmy Song przyrównał Bitcoin do takich tradycyjnych wartości, jak giełda i nieruchomości. Według niego, giełda – pomimo wielokrotnych wahań wartości akcji każdego dnia – jest wysoko oceniania, a ryzyko inwestowania w nią jest zawsze wliczone w proces inwestycji. Niezależnie od istotnych skoków notowań, ludzie bez większych obaw inwestują pieniądze na giełdzie. Zasada działania Bitcoina jest taka sama, a pomimo występujących skoków wartości, jego ogólna cena wzrasta, jak ma to miejsce w przypadku rynku nieruchomości czy inwestycji giełdowych.

Song porównał również kryptowalutę BTC do dolara amerykańskiego. Według niego, Bitcoin zyskał większą popularność niż dolar już w wielu państwach. Inflacja, obecna w różnych krajach na całym świecie, wpływa na postrzeganie i utrzymywanie niepewności nie tylko w stosunku do walut fiducjarnych, ale również kryptowalut.

Pomimo wszystko, Jimmy Song nie przytoczył faktu istotnej straty wartości Bitcoina, w okresie ostatnich 16 miesięcy. Jeszcze nie tak dawno temu, w grudniu 2017 roku, Bitcoin trzymał poziom 20 000 dolarów, przy obecnym czterokrotnym spadku, do poziomu 5000 dolarów.

Sprawdź poradnik: Jak kupić bitcoin w Polsce za złotówki?

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

5/5 - (1 vote)

Leave a comment