Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

John McAfee to ekscentryczny miliarder, który znany jest ze swoich odważnych wypowiedzi na tematy związane z bezpieczeństwem, oraz rynkiem kryptowalut. Tym razem ponownie twierdzi on, że cena Bitcoina będzie już niedługo wynosić okrągły 1 milion dolarów. Uważa on, że to wręcz matematycznie niemożliwe, by było inaczej i najstarsza z kryptowalut kosztowała mniej przed końcem 2020 roku.

Bitcoin za milion albo zjem swoje … przyrodzenie

McAfee jest tak pewny swojego, że już dwa lata temu był przekonany, że najstarsza kryptowaluta będzie kosztować 500 tysięcy dolarów. Stwierdził on, że jeśli się tak nie stanie to zje on własne przyrodzenie. Jakiś czas później, pod koniec 2017 roku, gdy cena BTC zaczęła iść w stronę historycznych maksimów, podbił on swój zakład do wspomnianego miliona. Obecnie, mimo że do tej kwoty nadal daleko miliarder nadal wierzy w swoje słowa. Na swoim Twitterze napisał bowiem „To matematycznie niemożliwe, że Bitcoin będzie tańszy niż milion dolarów przed końcem 2020. Bitcoin to nie akcje. Nie można stosować giełdowych paradygmatów i formuł, oczekując odpowiedzi”.

Widać więc, że nawet obecna niedźwiedzia passa nie zmniejszyła pewności eksperta ds. zabezpieczeń cybernetycznych, który nadal jest pewny swoich prognoz. Warto jednak dodać, że nie jest on jedyną osobą, która tak twierdzi. Podobną opinię niedawno zaprezentował Szczepan Bentyn, ale także Jesse Lunda, czyli wiceszef działu technologii blockchain w IBM.

Czy taka cena jest możliwa?

To, co wydarzyło się na przełomie 2017 i 2018 roku pokazuje nam, że w przypadku kryptowalut wszystko jest możliwe. Obecnie cena nadal znajduje się na wielomiesięcznych minimach i daleko jej do najwyższych osiąganych wyników pod poziomem 20 tysięcy dolarów, więc droga do miliona wydaje się bardzo daleka.

W tym tygodniu Bitcoin testowała poziomy pod pułapem 5280 dolarów, które są najwyższymi od 11 kwietnia. Kurs BTC pokonał psychologiczny opór i konsoliduje w kilkuset dolarowym zakresie, co ponownie uspokaja szeroki rynek kryptowalut.

5/5 - (6 votes)

Leave a comment