Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tanio kupić oraz drogo sprzedać. Jest to jedna z najprostszych definicji naprawdę skutecznego inwestowania. Skąd mamy jednak wiedzieć kiedy tak naprawdę jest tanio, a kiedy drogo? W tym celu należy wykonać odpowiednią analizę. Wśród najpopularniejszych trzeba wymienić analizę fundamentalną oraz techniczną. Na samym rynku kryptowalut posłużyć się można jeszcze inną formą analizy. Chodzi o analizę aktywności sieci.

Należy jednak na wstępie zaznaczyć, że żadna forma analizy się nie sprawdza w stu procentach przypadków. Dlatego tak ważne jest to, aby nie inwestować wszystkich naszych środków w jedną transakcję, ponieważ inwestowanie zawsze się wiąże z ryzykiem oraz nikt nie da nam gwarancji przed utratą naszych środków.

Powróćmy do meritum

Gdy spojrzymy sobie na wykres, to możemy dostrzec pewnego rodzaju wzorce, które jak najbardziej zwiększają wszelkie prawdopodobieństwo co do kierunku konkretnego ruchu ceny bardzo różnych walorów. Bardzo podobne układy można także zaobserwować analizując statystyki poszczególnych kryptowalut oraz tokenów.

Altcoiny zyskują na popularności w środowisku traderów w 2020

Jedną z rzeczy, która bardzo często, ale jednak nie zawsze koreluje z ceną konkretnego waloru, jest ilość adresów aktywnych. Przyglądają się pełnej historii tokenów popularnych można dostrzec, że wiele z nich wykazało naprawdę silną korelację pozytywną pomiędzy ceną a także liczbą adresów aktywnych.

Pomimo, że nie sprawdza się to w przypadku każdego tokenu oraz nie znajduje odzwierciedlenia realnego przez cały czas, to im generalnie bardziej aktywna jest sama sieć kryptograficzna, tym jest wyższa prawdopodobnie cena tokenów. Oznacza to nic innego, że śledząc aktywność sieci co po niektórych kryptowalut naprawdę z dużym prawdopodobieństwem określić można ruch wzrostowy potencjalny ich ceny.

Kupuj kryptowaluty w niedzielę, a najlepiej sprzedawaj w środę

W przypadku siedemnastu popularnych tokenów ERC20 można dostrzec, że aktywnym najbardziej dniem w ciągu tygodnia jest środa, a jednym z najspokojniejszych jest niedziela.

Bitcoin kolejne wzrosty kursu w Lutym już 9700$ cel 10200$

Każdy żeton jest inny oczywiście, a więc poniżej prezentujemy podział na tokeny według aktywnych przeciętnych adresów w każdym z dni tygodnia, od poniedziałku do samej niedzieli. Jeśli jesteśmy zainteresowani jednym lub też kilkoma tokenami, może to nam dać pojęcie, kiedy w ciągu całego tygodnia aktywność będzie najwyższa prawdopodobnie. To korelować może ze znacznie wyższymi cenami.

Możemy się na przykład zdecydować na kupno w dniach o średniej aktywności najniższej oraz sprzedać w dniach o najwyższej aktywności średniej. Biorąc rzecz historycznie, wiele tokenów wykazało korealcję wystarczającą ceny z aktywnością, aby strategia taka działa, gdybyś tylko kupował oraz sprzedawał wystarczająco często.

10 najważniejszych wydarzeń w styczniu 2020 w Akademia Bitcoin

Jakiś przykład?

Inwestor BAT może się starać kupować w niedziele, kiedy sama aktywność jest najniższa na ogół, a sprzedawać we wtorek czy też w środę, kiedy sama aktywność jest najwyższa. Z kolei inwestor OmiseGo może chcieć kupować w środy, a z kolei sprzedawać w czwartki.

Rate this post

Leave a comment