Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W pierwszym kwartale 2019 roku Bitcoin odnotował spory sukces. Od początku bieżącego roku ta kryptowaluta podniosła swoją wartość o około 30 procent i utrzymuje ja aż do końca kwietnia, co można odczytywać jako bardzo pozytywny sygnał. Najnowsze analizy wskazują na to, że konsolidacja ceny Bitcoina do poziomu powyżej 5 tys. dolarów amerykańskich będzie przyczyną dalszego wzrostu w niedługim czasie. Co do tego doprowadziło?

Jakie są przyczyny wzrostu?

Wzrost ceny Bitcoina niewątpliwie dobrze wpłynął na morale inwestujących w kryptowaluty , którzy mogliby obawiać się dużych strat. Jednak największy ruchu w obrębie BTC i USD został sztucznie wytworzony przez boty, które zaczęły masowo przeprowadzać transakcje zakupu tej kryptowaluty. Jednocześnie na kilku giełdach zrealizowano bardzo duże zamówienie na Bitcoiny. Mimo, że taki ruch nie do końca zapowiada stabilizację kursu Bitcoina, sezon na zakup kryptowalut został rozpoczęty .

Nie tylko boty miały wpływ na polepszenie kursu – warto zwrócić uwagę na to, że liczba portfeli, które są aktywne wzrosła o około 40 – 60 % na krótko przed obserwowaną hossą. Oprócz tego do przyczyn można dołączyć także znaczy zwrot zainteresowania BTC przez inwestorów instytucjonalnych. Nie bez znaczenia jest także polityka międzynarodowa czy makroekonomia, a w szczególności obawa przed Brexit.

Sytuacja z 2017 roku się nie powtórzy

W tym samym raporcie można jednak przeczytać także o tym, że bańka, która miała miejsce w roku 2017 nie jest możliwa do powtórzenia się obecnie. Według autorów analizy w najbliższej przyszłości nie dojdzie do tego, ponieważ przede wszystkim brak jest niezbędnych katalizatorów – głównie globalnej akceptacji rządu oraz integracji z portalami i usługami w głównym nurcie. Firma jest mimo to pewna wzrostu w kolejnych latach, a dyrektor, Jon DiPasquale jest przekonany, że cena BTC konsolidująca około 5 000 USD zwiastuje, że niedługo podniesie się ona aż do 5 500 USD.

5/5 - (5 votes)

Leave a comment