Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pewnie nieraz słyszałeś o osobach, które kiedyś zainwestowały w kryptowaluty, a dzisiaj są milionerami. Nie są to jednak zwykłe przechwałki czy miejskie legendy, tylko prawdziwe historie, które odmieniły życie niejednego człowieka. Widać to szczególnie po inwestorach o dużej tolerancji ryzyka, którzy upodobali sobie jeden instrument – DOGE. Kurstej kryptowaluty przekroczył nawet najśmielsze oczekiwania rynkowych analityków. Dzisiaj przyjrzymy się dwóm takim sylwetkom i pokażemy, jak dochodzili oni do swojego majątku.

Gwiazda YouTube oraz Reddit’a – Glauber Contessoto

Glauber Contessoto ma zaledwie 33 lata, a już może pochwalić się swoim portfolio, którego wartość w pewnym momencie przekroczyła 2,5 miliona dolarów. Co jest w tym wszystkim najlepszego? To, że Contessoto zaczynał swoją przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty od zaledwie 230 000 USD. Pozwoliło mu to zakupić nieco ponad 5 milionów DOGE, przy średniej cenie zakupu wynoszącej 0,045808 USD/DOGE.

Jednak zgodnie z przewidywaniami Glauber’a kurs Dogecoin w ciągu kilku miesięcy wzrósł o ponad 1 500%, sięgając pułapu 73 centów za sztukę DOGE. Co ciekawe, Contessoto jest przekonany, że to jeszcze nie jest koniec tegorocznej hossy i uparcie zapiera się, że obecnie nie ma zamiaru sprzedawać swoich Doge. Kurs Dogecoin’a wydaje się nadal podążać zgodnie z planem Glauber’a, więc może w jego decyzji jest jakiś głębszy sens?

Bankier Goldman Sachs – Aziz McMahon

Co prawda imponujący wynik Pana Contessoto można nazwać pomyślnym zrządzeniem losu, jednak wyczynu kolejnego bohatera naszego zestawienia, zwyczajnie nie można nazwać przypadkiem. Dlaczego? Ponieważ Aziz McMahon pełnił rolę menadżerską w londyńskim oddziale jednego z najbardziej prestiżowych banków inwestycyjnych na świecie – Goldman Sachs.

Co prawda fakt, ile McMahon zarobił na swojej inwestycji w Dogecoin’a, nie został podany do publicznej informacji, ale biznesowej telewizji CNBC udało się dotrzeć do anonimowej wypowiedzi jednego ze znajomych Aziz’a, który zdradził, że jego kolega już sprzedał DOGE o rynkowej wartości wynoszącej około 14 milionów dolarów. Wydaje się być to całkowicie realistycznym szacunkiem, biorąc pod uwagę obecny kurs Dogecoin’a oraz fakt, że Pan McMahon w ostatnim czasie zdecydował się przejść na wczesną emeryturę i zwolnił się z Goldman Sachs.

Duże zyski – duże ryzyko

Zanim jednak skusisz się perspektywą zasilenia szeregów kryptomilionerów, weź pod uwagę to, że kryptowaluty, podobnie jak każda inna inwestycja, obarczone są wysokim ryzykiem inwestycyjnym.  Dlatego też, zanim wpadniesz w szał krypto-zakupów, zapoznaj się z wadami oraz zaletami każdej interesującej Cię kryptowaluty. Sprawdź, gdzie można ją legalnie kupić oraz zadbaj o bezpieczne miejsce do jej przechowywania (na przykład portfel sprzętowy lub system cold wallet).

Nasza porada dotyczy każdej inwestycji, nie tylko DOGE. Kurs kryptowalut potrafi się zmieniać bardzo dynamicznie, a jego przyszłych ruchów dosłownie nie da się przewidzieć z wyprzedzeniem.

Rate this post

Leave a comment