Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kryptowaluta to waluta cyfrowa lub wirtualna, która wykorzystuje kryptografię dla bezpieczeństwa. Kryptowaluta jest trudna do podrobienia z powodu tej funkcji bezpieczeństwa. Wiele kryptowalut to zdecentralizowane systemy oparte na technologii blockchain, rozproszonej księdze egzekwowanej przez odmienną sieć komputerów. Cechą definiującą kryptowalutę jest jej natura.

Oznacza to, ze nie jest wydawane przez żadną władzę centralną, co czyni ją teoretycznie odporną na ingerencję rządu lub manipulację. Pierwszą kryptowalutą opartą na blockchainach był Bitcoin, który nadal pozostaje najpopularniejszy i najbardziej wartościowy. Obecnie istnieją tysiące alternatywnych kryptowalut o różnych funkcjach lub specyfikacjach. Niektóre z nich są klonami Bitcoinów, podczas gdy inne są nowymi kryptowalutami, które oddzielają się od już istniejących.

BitcoinBitcoin CashBitcoin GoldBitcoin DiamondBitcoin SV
Bitbay.netBitbay.net Bitbay.net Bitbay.net Bitbay.net
Coindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.com
Binance.comBinance.comBinance.comBinance.com

Kurs Bitcoin Gold w ostatnich 3 miesiącach

Kryptowaluta Bitcoin Gold co to jest?

Bitcoin Gold został utworzony przez Hardfork – rodzaj podziału. Bitcoin Gold to tzn. “twardy widelec” oryginalnego Blockchaina Bitcoin. Oznacza to, że wszystkie kredyty, które istniały w portfelu Bitcoin do czasu rozwidlenia są również dostępne jako Bitcoin Gold w twoim portfelu.

Bitcoin Gold jest wolnym projektem oprogramowania open-source, który jest tworzony przez programistów – wolontariuszy i wspierany przez szybko rosnącą społeczność entuzjastów Bitcoin. Jego popularność sięga na cały świat. W przeciwieństwie do Bitcoin, nie powinno być możliwe wydobywanie go za pośrednictwem wyspecjalizowanych komputerów (ASIC), ale wyłącznie za pośrednictwem normalnego sprzętu, takiego jak komputery PC i karty graficzne.

Ma to zapewnić, że kontrola nad siecią nie będzie skoncentrowana, a sieć pozostanie zdecentralizowana. Według założycieli, blokowy bitcoin stał się zbyt scentralizowany. Duże firmy z ogromnymi bankami komputerów górniczych wydobywają obecnie ogromną większość bitcoinów. Bitcoin Gold to alternatywa dla łańcucha bloków Bitcoin, który implementuje zmiany, które czynią wydobycie bardziej sprawiedliwym. Celem Bitcoin Gold jest stworzenie sieci, w której każdy może zostać górnikiem przy użyciu tylko podstawowego sprzętu.

Kryptowaluta Bitcoin Gold analiza techniczna

Jeśli chodzi o technologię blockchain, Hardfork jest skrajną zmianą protokołu, który sprawdza wcześniej niepoprawne transakcje. Z tego powodu wszyscy użytkownicy muszą aktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Innymi słowy, hardform jest nierozerwalnym odejściem od poprzedniej wersji łańcucha blokowego udokumentowanego paralelnie. W ten sposób tworzone są dwie ścieżki – ścieżka podążająca za nowym, zaktualizowanym łańcuchem bloków i ścieżką ciągnącą się wzdłuż starej ścieżki. Dzieje się tak, dopóki najnowsza wersja zostanie zaktualizowana. Podobnie jak zwykłe bitcoiny, Bitcoin Gold istnieje tylko cyfrowo. Oznacza to, że nie mogą być fizycznie dotykalne, ale tylko cyfrowo reprezentowane i używane. Transakcja płatnicza może być przetwarzana cyfrowo, tak jak w przypadku wszystkich walut kryptograficznych. Podobnie jak w przypadku innych walut, można z nich korzystać we wszystkich punktach akceptacji, takich jak zapłata kartą debetową lub kredytową.

Kryptowaluta Bitcoin Gold cena i kurs

Próba przewidzenia wahań cen dowolnej kryptowaluty to skomplikowana sprawa. Znane ze swojej zmienności monety kryptograficzne są również pod wpływem wielu czynników, dlatego prognozowanie przyszłych wzrostów cen lub spadków jest niezwykle trudne. Cena Bitcoin Gold na dzień dzisiejszy, czyli 17/04/2019 to 17,02 USD. Cena wzrosła o 0,72% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ma obiegową dostawę 17,5 mln monet i maksymalną dostawę 21 mln monet. Najbardziej aktywną giełdą handlującą Bitcoin Gold jest P2PB2B. Pojęcie podaży i popytu jest jednym z podstawowych praw ekonomii. W skrócie, im rzadsze jest coś i im jest większe zapotrzebowanie, tym wyższa będzie cena.

Kryptowaluta Bitcoin Gold opinie

Opinie, a zwłaszcza zachowanie inwestorów, mają poważny wpływ na cenę tego wirtualnego aktywa. Nie jest to jednak kwestia odosobniona – opinie inwestorów zawsze miały wpływ na praktycznie każdy obrót akcjami. Innymi słowy, kiedy znany inwestor dzieli się pozytywną opinią na temat Bitcoina lub jakiejkolwiek innej wirtualnej waluty i ta wiadomość dociera do mas, możliwe jest, że jej cena zyska na wartości. Opór ASIC staje się coraz ważniejszy dla niektórych entuzjastów kryptowalut, ponieważ decentralizacja zyskała na znaczeniu.

To sprawia, że Bitcoin Gold jest liderem, ponieważ został stworzony specjalnie, aby Bitcoin był zarówno odporny na ASIC, jak i bardziej zdecentralizowany. Problem polega na tym, że większość ludzi nie czuje, że ekosystem górniczy Bitcoinów jest uszkodzony, lub że jego obecny, bardziej scentralizowany rozwój w jakikolwiek sposób go uszkodził.

Oczywiście posiadanie scentralizowanej sieci nie jest idealne, ale górnicy Bitcoinów mają po prostu zbyt wiele do stracenia, aby mogli podjąć jakiekolwiek działania, które byłyby wbrew interesom Blockchain. Społeczność zgadza się, że Bitcoin Gold nie oferuje wystarczających ulepszeń, aby zasługiwał na niezależną inwestycję.

5/5 - (7 votes)

Leave a comment