Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin jest kryptowalutą, która wzbudza masę emocji. Nic dziwnego, że na ten temat wypowiada się coraz więcej osób. Jednak komentarze nie zawsze należą do przychylnych. Poniżej lista największych krytyków BTC w roku obecnym.

Peter Schiff oraz jego mania do złota

Ta osoba dosyć często się pojawia na stronach topowych portali z kryptowalutowej branży. Jest to medialna postać, która poszukuje rozgłosu. Chociaż jest to ekonomista oraz komentator finansowy, to większość jego wypowiedzi można jednak poddać pod dyskusję. Głównie słynie z nienawiści do Bitcoina oraz także miłości do złota. Rynek nie tak dawno zalany został komentarzami kolejnymi bez pokrycia, które uderzają w kryptowaluty.

25 lutego bieżącego roku napisał on na Twitterze, że nonsensem totalnym jest stwierdzenie, że Bitcoin się okazał lepszy od złota, jako przystań bezpieczna oraz pewnego rodzaju magazyn wartości. Spojrzeć powinniśmy na zwrot, jaki w ciągu roku ostatniego przyniosły te oba aktywa. Pomimo, że złoto wyszło rzeczywiście na plusie, od stycznia do grudnia ubiegłego roku był to już zysk na poziomie wynoszącym 17,8 procent. Ci, którzy postawili w tym samym czasie na inwestycję długoterminową w Bitcoin, zyskać mogli 96%. Zatem słowa pisane przez Petera Schiffa są całkowicie bezpodstawne.

Warren Buffett twierdzi, że Bitcoinów nie posiada, chociaż je dostał

Kolejna postać, wokół której się zrodził w ostatnim czasie szum, jest Warren Buffet. Musimy przypomnieć, że pod koniec stycznia się spotkał z Justinem Sunem na lunchu charytatywnym. Dyrektor generalny z firmy TRON to spotkanie wylicytował w roku ubiegłym, przekazując aż 4,5 miliona dolarów podczas aukcji.

Warren Buffet dotychczas będący jednym z najbardziej znanych oraz powszechnie szanowanych inwestorów, wykazywał się dosyć sporym sceptycyzmem, jeśli chodzi o same kryptowaluty. Kiedyś określił nawet Bitcoina mianem trutki na szczury.

Charlie Munger wykazuje się całkowitym brakiem zrozumienia dla BTC

O Bitcoinie w tym roku wypowiedział się nieprzychylnie także sam wiceprezes funduszu hendingowego -Berkshite Hathaway niejaki Charlie Munge. W jednym z wywiadów powiedział on, że nienawidzi rzeczy pokroju samego Bitcoina oraz tych, które są z natury antyspołeczne. Kiedyś nazywał on BTC sztucznym bezwartościowym złotem.

Do grona wrogów potencjalnych także można zaliczyć jeszcze o wiele więcej osób. Te powyżej wymienione jednak ostatnimi czasu bardzo dużo szumu o roku obecnym, zaś wypowiedzi ich wielokrotnie zostały powtórzone. Z tego także względu przyjrzeć się warto samej motywacji, która kierowała nimi, aby ocenić, czy ich komentarze co do samych kryptowalut mają wartość jakąkolwiek.

Gdy patrzymy na Petera Schiffa, widzimy, że jest dosyć ślepo zakochany w złocie. Jednym zdaniem nie widzi świata poza tym zasobem, zarobi zatem wszystko, aby go propagować, kosztem całkiem innych aktywów. Jak widzimy każdy z tych osób ma swoje zdanie na temat kryptowalut. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.

Sprawdź więcej na forum:

Rate this post

Leave a comment