Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yahoo Finance, czyli potentat rynku wiadomości finansowych z siedzibą mieszczącą się na terenie Stanów Zjednoczonych, zintegrował swoją witrynę z CoinMarketCap (CMC). Dzięki czemu jedna z wielu tradycyjnych do niedawna stron internetowych pozwala obecnie swoim użytkownikom śledzenie na bieżąco kursów najważniejszych walut cyfrowych. Dane niezbędne do przygotowania takich informacji, są dostarczane z CoinMarketCap (CMC). Zawierają one między innymi kapitalizację rynku, wolumen obrotu oraz podaż.

W treści oficjalnego oświadczenia prasowego zarówno Yahoo Finance, jak i CoinMarketCap (CMC) należące do Verizon Media potwierdziły swoją współpracę dotyczącą treści j danych w zakresie walut cyfrowych. .

Bitcoin a Yahoo Finance

Na łamach witryny Yahoo Finance na chwilę obecną można zapoznać się z wyceną 118 kryptowalut. Znajdują się wśród nich wiodące waluty cyfrowe takie jak jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) czy też Tether (USDT).

Ceny zamieszczone na Yahoo Finance są informacjami pochodzącymi z 200 giełd walut cyfrowych. Dotyczą one kryptowalut, które stanowią ponad 90 % globalnej kapitalizacji rynku datowanej dzień uruchomienia indeksu. Liczba monet cyfrowych zamieszczonych na CoinMarketCap (CMC) wynosi na chwilę obecną około 4 844. Obrazuje to w jednoznaczny sposób, że na rynku aktywów cyfrowych mamy zaledwie kilka naprawdę liczących się kryptowalut.

Jak można wyczytać w treści oficjalnego komunikatu CoinMarketCap (CMC) nie ograniczy się tylko do udostępniania i aktualizowania cen walut cyfrowych, ale również zadba o materiały edukacyjne skierowane do użytkowników platformy. W związku z powyższą informacją zarówno codzienny biuletyn, jak i treści zamieszczane na oficjalnym blogu CMC będą zintegrowane ze strumieniem wiadomości wyświetlanych w przeglądarce Yahoo oraz na stronach tematycznych.

Jakby było tego mało Yahoo Finance nosi się z poważnym zamiarem dodania dwóch indeksów walut cyfrowych: Crypto 200 oraz Crypto 200 EX. Jak tłumaczy dyrektor generalna do spraw finansów i technologii Verizon Media pani Joanna Lambert jest to świadome działanie determinowane potrzebą dostarczenia użytkownikom wiarygodnego źródła informacji na temat  samych walut cyfrowych, ich kursów oraz rynku aktywów cyfrowych. Tak wysoko rozwinięta postawa proklijencka z całą pewnością zostanie zauważona i doceniona przez użytkowników.

Platforma Yahoo i jej aktywne wspieranie walut cyfrowych

Dotychczasowa polityka Yahoo Finance aktywnie reagowała na stale wzrastającą popularność walut cyfrowych. Jak powszechnie wiadomo w sierpniu ubiegłego roku Yahoo Finance pokusiło się o zintegrowanie handlu prowadzonego na swojej platformie Bitcoinem (BTC), Etherem (ETH) oraz Litecoinem (LTC). Dodatkowo Square, czyli firma przyjazna dla waluty cyfrowej jaką jest Bitcoin (BTC) pod koniec 2018 roku została uhonorowana tytułem firmy roku nadanym właśnie przez Yahoo Finance.

Leave a comment