Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurs bitcoina zmienia się cały czas. Wszyscy inwestorze z niecierpliwością wyczekują momentu, kiedy to kryptowaluta przestanie być wykopywana, bo po prostu jej nie będzie. Co się wtedy stanie? Jeszcze nie do końca wiadomo, jednak na razie cena Bitcoina cały czas rośnie. Aktualnie jest ona na poziomie 13 tysięcy dolarów, a do końca roku ma wzrosnąć nawet do 15 tysięcy dolarów.

Rosnący kurs, a brak płatności

Kurs Bitcoina cały czas rośnie, a okazuje się, że nikt nie płaci tą kryptowalutą. Jest to spowodowane różnymi czynnikami. Transakcje płatności to zaledwie 1,3% wszystkich transakcji tą walutą. Wszystko inne to oczywiście obrót giełdowy. Mało kto zdaje sobie sprawę, że Bitcoin powstał właśnie do płatności i miał ułatwić tę czynność. Obecnie wykorzystywany jest głównie do spekulacji giełdowych. – Bitcoin Trader – Gra na giełdzie z oprogramowaniem

Istotny wpływ ma na to również opinia ludzi o kryptowalutach. Wiele osób nie ma wiedzy na ich temat, więc uważa je za coś złego. Kto tak naprawdę zgodziłby się na dostawanie wypłaty w Bitcoinie. Zapłata za usługi i produkty również byłaby ciężka do zrealizowania. Dodatkowo nie ma odpowiednich regulacji, które pomagałyby przy płatnościach.

Bitcoin jak złoto

Dla wielu osób złoto wydaje się czymś pewnym i godnym zaufania, a kryptowaluty są złe i opinia o nich jest dość negatywna. Jednak okazuje się, że te dwa środki mają ze sobą wiele wspólnego. Poniżej znajduje się lista podobieństw, które można zauważyć.

1. Oba aktywa są drogie, a ich cena w ostatnim czasie rośnie. Jeśli chodzi o Bitcoin to jego cena rośnie dość nieregularnie i po nagłym wzroście można oczekiwać równie nagłego spadku. Natomiast w przypadku złota cena utrzymuje się na bardzo zbliżonym poziomie z odchyłami o kilka procent. Jednak oba aktywa są drogie, a ich trend ceny aktualnie jest rosnący.

2. Nie trzyma się ich w domu. Aktywa te nie są przechowywane w domu w skarpecie, tylko trzyma się je na wirtualnym koncie lub w banku.

3. Środki te nie służą do płatności. Zarówno Bitcoinem, jak i złotem nikt nie płaci. Bardzo ciężko znaleźć osobę, która idąc do sklepu zapłaci kryptowalutą.

Spadek wartości dolara

Wiele osób posiada kryptowaluty, które w przypadku zakupu lub sprzedaży musi zamienić najpierw na dolary, a dopiero potem na swoją krajową walutę. Dolar w ostatnim czasie osłabł, a jest to związane z ruchami FED-u, czyli banku centralnego w Ameryce. Dolar jest również głównym miejscem inwestycji pieniędzy, a co za tym idzie obniżenie atrakcyjności tego rynku wymusza na inwestorach szukanie nowego miejsca zbytu. Obniżenie stóp procentowych, które wprowadza FED wymusiło na inwestorach lokowanie pieniędzy w kryptowaluty. – Trade Uber IPO na giełdzie – warto inwestować?

Takim oto sposobem, obniżenie wartości dolara wpłynęło pozytywnie na bitcoina. Jego cena rośnie i inwestorzy będą musieli trafić w idealny punkt do spieniężenia swoich kryptowalut, ponieważ oczywiście bitcoin jest podatny na wahania, więc jego cena w tym roku prawdopodobnie jeszcze spadnie. Wszystko również zależy od tego, czy ktoś inwestuje krótkoterminowo z nastawieniem na duży zysk, czy też długoterminowo.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment