Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Michał Szafrański bez dwóch zdań jest naprawdę bardzo znaczącą osobowością jeśli chodzi o blogsferę finansową w Polsce, szczególnie w zakresie samego oszczędzania oraz także pomnażania oszczędności. Jego książki jak i także kursy rozeszły się tak naprawdę w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy jak i także pomogły wielu osobom chociażby wyjść z długów.

Kryptowaluty? Ja osobiście tego widzę

Michał Szafrański od lat bardzo konsekwentnie nie udzielał się w tematyce samych kryptowalut, ponieważ po prostu w nie wcale nie wierzy. O tym na pewno się przekonamy w wywiadzie przeprowadzonym dla Cyfrowej Ekonomii.

Michał Szafrański jest osobą, która kompletnie nie wierzy sam w potencjał kryptowalut. Ma zdanie, że instrument ten jest bardzo mocno spekulacyjny.

Również niesamowicie mało optymistyczne zdanie Michał Szafrański przedstawił w jednym artykule na swoim blogu. Bardzo ciekawe jest to, że zrobił to dosyć na przekór opinii obiegowej oraz stanął w szranki inwestycyjne w momencie, kiedy właśnie w roku 2017 w grudniu prawie wszystkie kryptowaluty właśnie notowały ATH.

W dalszej części Michał Szafrański rozpatruje już kwestię, z której by wynikało kryptowalutowe środowisko, które funkcjonuje obecnie przyczynić się miało do zaniżania samego potencjału kryptowalut. Zwolennicy radykalni jak i także przeciwnicy, dwie strony barykady się mogą do tego przyczynić?

Ma on naprawdę bardzo duże wątpliwości, czy tak zwana kryptowalutowa rzeczywistość, która dzisiaj jest tak podatna na wszelkiego rodzaju informacje negatywne na temat jej przyszłości da szansę rzeczywiście do tego, aby w przyszłości stworzyć w oparciu o kryptowaluty jakąś wartość realną. On osobiście tego kompletnie nie widzi.

Dalsza część wywiadu

W części dalszej wywiadu blogger rozdziela zarówno kryptowaluty jak i także technologie, które za nimi stoją, czy jednak aby słusznie?

Michał Szafrański te da tematy rozdzielał totalnie, ponieważ przyszłość kryptowalut to jest jedno i to czy się ona ziści, czy nie. A sama przyszłość technologi, która leży u samych podstaw kryptowalut, to jest zupełnie rzecz druga.

Michał Szafrański widzi jak najbardziej korzyści, które wynikają z tejże technologii oraz także wierzy jak najbardziej w to, że one prędzej czy też później znajdą zastosowanie masowe. Niekoniecznie z kolei wierzy w to, że same kryptowaluty w tymże kształcie,w  którym je znamy dzisiaj są naprawdę świetnym depozytem dla naszych oszczędności czy też pieniędzy.

Bardzo jesteśmy ciekawi czy podzielacie wizję Michała Szafrańskiego właśnie na świat kryptowalut? A może jednak macie zupełnie inne zdanie na tenże temat? Bardzo nas także interesuje, co byście chcieli jeszcze dodać? Oczywiście zaznaczcie także coś z czym kompletnie się nie zgadzacie. Jak najbardziej wymienianie się wzajemnymi opiniami jest pomocne oraz pozwala podejmować ciekawe dyskusje na ten temat. Szczególnie jest to interesujące, ponieważ cały temat kryptowalut jest bardzo interesujący oraz dynamiczny.

Leave a comment