Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Obecnie kurs Bitcoina nie notuje już tak dużych wzrostów, jak jeszcze do niedawna miało to miejsce. Aktualnie kurs ten wynosi około 9300 dolarów, co nie jest zbyt wysokim pułapem, jak na najpopularniejszą kryptowalutę na rynku. Mike Novogratz (na co dzień jest szefem banku inwestycyjnego Galaxy Digital) uważa, że do końca 2019 roku kurs ten znacznie wzrośnie i na nowo będzie wynosił około 20 tysięcy dolarów.

Przewidywania te są zgodnie z wieloma założeniami ekspertów, dlatego też warto dokładnie badać rynek i pod koniec roku sprawdzić, na jakim pułapie będzie stał kurs Bitcoina. Biznesmen twierdzi jednocześnie, że w kilku najbliższych dniach lub tygodniach wartość Bitcoina będzie systematycznie spadać, z uwagi na proces konsolidacji.

Pułap ten może wynieść nawet 8500 dolarów. Warto podkreślić, że Novogratz często bawi się w przewidywania. Jeszcze do niedawna uważał, że kurs będzie stał w granicach 10-14 tysięcy dolarów, jednak jak widać nie ma to nic wspólnego ze stanem faktycznym.

Na co jeszcze zwraca uwagę Novogratz?

Specjalista od rynku kryptowalut wypowiedział się też niedawno na temat altcoinów, które jego zdaniem zyskają na popularności, a ich wartość będzie stale rosła. Co ciekawe słowa te mogą mieć potwierdzenie w rzeczywistości, ponieważ przewidywania fachowców są bardzo podobne do tych, które w wywiadach wygłasza Novogratz.

Uważa on, że wszystko co najlepsze dopiero przed altcoinami, ale też przed kryptowalutą Ethereum, która dopiero za około 2 lata w pełni rozwinie swoje skrzydła i być może popularnością przeskoczy Bitcoina. Na razie właściciele Ethereum pracują nad udoskonaleniem swojej technologii, co może im zająć jeszcze trochę czasu, jednak gdy prace te zostaną zakończone kurs kryptowaluty na pewno wzrośnie.

Obecnie już bardzo dobrze wcieliła się w rynek kryptowalut, a warto mieć na uwadze, że wcześniej adopcje nie zawsze prezentowały się tak dobrze.

Gdzie sprawdzić aktualne kursy kryptowalut?

Wszystkie zainteresowane osoby mogą na własną rękę sprawdzać aktualne kursy kryptowalut, m.in. na portalach społecznościowych oraz forach internetowych. Wystarczy wejść np. na stronę Bitcoina i tam sprawdzić kurs Bitcoina oraz pozostałych kryptowalut, na których zależy inwestorom. Dane te są niezwykle precyzyjne, a co ważniejsze stale aktualizowane, aby w pewnym momencie nie wprowadzić jakiegoś niedoświadczonego inwestora w błąd.

Oczywiście warto polegać na tego typu kursach, aby mieć pewność, że realizowane przez użytkowników transakcje są bezpieczne i mają szansę na przyniesienie pokaźnych zysków. Kryptowaluty można kupować w wielu różnych miejscach, zdecydowanie najlepszym pomysłem jest udanie się na giełdę kryptowalut, gdzie transakcje realizowane są od ręki, może to być np. giełda BitBay.

Każdy ma jednak swoje ulubione miejsca, w których kupuje poszczególne waluty wirtualne. Inwestorzy podejmują również samodzielną decyzję w zakresie tego, ile pieniędzy chcą przeznaczyć na dane transakcje, aby ich oszczędności przypadkiem się nie wyczerpały.

Leave a comment