Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szwajcarski serwis ProtonMail zaskarbił sobie względy swoich użytkowników dzięki bezpiecznym oraz całkowicie anonimowych usługach pocztowych. Co więcej, portal zdradził ostatnio opinii publicznej, że od długiego czasu hodluje Bitcoiny, które pozyskuje jako wynagrodzenie za świadczone usługi. Analizując aktualne statystyki Binance Research można dojść do wniosku, że usługa HODL jest obecnie jednym z najlepszych sposobów ma uzyskanie profitów z Bitcoinów.

Działalność ProtonMail; hodlowanie Bitcoinów

Firma ProtonMail udostępnia swoim użytkownikom możliwość korzystania z szyfrowanej skrzynki mailowej. Kilka dni temu (16 listopada) zakomunikowała swoim klientom w jednym z tweetów, że od lat nie odsprzedaje Bitcoinów, które trafiły w jej posiadanie w ramach wynagrodzeń za świadczone usługi. Co więcej, firma ogłosiła, że w najbliższym czasie nie zamierza ani o jotę zmieniać swojej filozofii zachowań rynkowych, co jest równoznaczne z ciągłym hodlowaniem Bitcoinów w przyszłości. Szwajcarski koncern, ProtonMail już od 2014 roku pozwala na dokonywanie płatności za pomocą Bitcoinów.

Cały proces rozpoczął się, kiedy PayPal “zamroził” zgromadzone przez firmę aktywa w kwocie 270 tysięcy dolarów, które zostały zebrane podczas tzw. kampanii crowdfundingowej. Co więcej, ProtonMail akceptuje także darowizny w postaci najstarszej kryptowaluty. Szwajcarzy w opinii publicznej poruszają kwestię Bitcoina, a dokładnie roli, jaką odegrał w czasie “zamrożenia” aktywów firmy.

Rozpoczęcie współpracy z tą wirtualną waluta okazało się nowym, lepszym początkiem dla szwajcarskiego serwisu. Od tego czasu ProtonMail rozpoczęła proces akceptowania Bitcoinów i dotychczas udało jej się zebrać około 216 Bitcoinów, których wartość opiewa aktualnie na mniej więcej 1.8 miliona dolarów.

Spostrzeżenia Binance Research

Platforma o nazwie Binance Research zajmuje się szeroko pojętymi analizami i badaniami, które są stricte powiązane z sektorem wirtualnych walut. Na wzmiankę zasługuje fakt, że firma działa “z ramienia” Binance”, jak się można domyśleć, interpretując pierwszy człon nazwy serwisu. Binance Research w jednej z ostatnich swoich analiz zauważa, że najlepszą opcją do uzyskania profitów z Bitcoinów jest proces HODL. W ich statystykach uwypukla się trend, według którego jest to najbardziej prawdopodobna i efektywna strategia na wzbogacenie się na Bitcoinach. Według Binance Research, główną przyczyną istnienia tego procesu jest fakt, że aktualnie są zauważalne momenty na rynku, w których Bitcoiny są nad wyraz aktywne. Bardzo często te zjawiska trwają tylko i wyłącznie kilku lub kilkanaście dni w ciągu całego roku, więc zatem bardzo łatwo je przeoczyć.

Garść statystyk od BelnCrypto

Strona BelnCrypto zauważa, że Bitcoin od 2013 roku uzyskuje dużą część swojej całorocznej wydajności tylko i wyłącznie w ciągu kilku dni. Barierą w tym wypadku jest fakt, według którego, tak krótki okres hossy bardzo trudno przewidzieć, co sprawia, że większość kryptowalutowych użytkowników go przeocza. Dlatego bowiem Binance Research postuluje oto, aby z hodlowania uczynić nadrzędną strategię zdobywania pieniędzy z wirtualnych monet. Jest to jednak cały czas kontrowersyjny pogląd, z którym nie zgadza się duża liczba giełdowych inwestorów.

Czym właściwie jest hodlowanie?

Termin HODL w kryptowalutowej nomenklaturze najczęściej jest przedstawiany, jako pewnego rodzaju wskazówka, aby nie oddawać nikomu zgromadzonych przez siebie kryptowalut, kiedy na giełdach panuje panika oraz strach przed utratą oszczędności. Hodling nie można również tłumaczyć, jako wieczne trzymanie swoich wirtualnych monet, ale właśnie nie odsprzedawanie ich, kiedy ich wartość jest iluzoryczna. To pewnego rodzaju, długoterminowa inwestycja w przyszłość.

Leave a comment