Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adena Friedman, a więc CEO Nasdaq, drugiej co do wielkości giełdy wartościowych papierów na całym świecie, potwierdza, że platforma rozważa u siebie uruchomienie terminowych kontraktów (futures), które oparte by były na BTC (Bitcoinie). Okazuje się, że rozmowy najprawdopodobniej prowadzone są z pewnym biznesowym partnerem.

Nasdaq chce bardzo futures Bitcoina

W swoim ostatnim wywiadzie jakiego udzieliła CEO Nasdaq udzieliła Bloombergowi mówiła, że współpracują ściśle z branżą jak i także świetnym partnerem, aby sprawdzić, czy to jest dla nich słuszne posunięcie. W zasadzie to powiedziała także, że ciąż to oceniają. Co więcej rozmawiali z branżą, aby jej przedstawicielom powiedzieć, że jest to naprawdę coś wyjątkowego. W zasadzie to mają już dwa futures, które są oparte bezpośrednio na Bitcoinie. Zdają sobie sprawę, że jeśli mają zamiar stworzyć produkt, to muszą mieć pewność i to stu procentową, że ludzie go będą używać oraz będą go używać całkiem inaczej, a niżeli robią to dzisiaj.

Bitcoin Profit – recenzja platformy Opinie 2020

Poza tym, powiedzieli także, że musieliby się samo certyfikować jako pewnego rodzaju giełda kontraktów futures. Do tego wykorzystują swoją licencję NFX. Jednak tutaj także musieli się uprawnić, że z samego punktu widzenia zarządzania ryzykiem, w pełni są na to przygotowani. Są to dwie główne rzeczy, nad którymi wciąż pracują.

Co więcej Adena Friedman uważa także, że na kryptowaluty już należy patrzeć z nieco szerszej perspektywy.

Powiedziałaby, że ich zdaniem to właśnie cyfrowe waluty oraz kryptowaluty będą miały pewny wpływ na gospodarkę globalną. Jednak tutaj rodzi się pytanie – czy w ogóle dojrzeją do stanu, w którym są naprawdę wykorzystywane do finansowych transferów. Jednak w międzyczasie myślą, że na pewno istnieje spory popyt na nie oraz także możliwość handlu nimi. Jest to tylko kwestia tak naprawdę tego, czy stworzyć możemy konstrukcję, która na pewno jest wystarczająco wyjątkowa oraz się różni od tego, co istnieje już.

Bitcoin ERA – Ile można zarobić?

Giełda się otwiera na kryptowaluty

Decyzja pozytywna Nasdaq dotycząca futures bitcoinowych byłaby istnym przełomem. Na pewno warto zauważyć, że giełda się otwiera na kryptowaluty na specjalne raty. W zasadzie to już wcześniej zaczęła na przykład pokazywać notowania ściśle dotyczące ETH oraz BITC.

Jeśli zaś chodzi o całkiem nowy produkt, to słowa Friedman są potwierdzeniem najnowszym już pogłosem wcześniejszych, o których nieraz słyszano. Bloomberg wcześniej już poinformował opinię publiczną o planach tejże giełdy. Musimy przyznać, że wszystko to zapowiada się naprawdę ciekawie. Pierwszy w zasadzie taki news się pojawił jeszcze w roku 2018, dokładnie pod koniec, w listopadzie. Wówczas to źródła tegoż portalu potwierdzały, że Nasdaq zamierza wprowadzić wszelkie kontrakty futures, które są oparte na BTC.

Crypto Engine – platforma inwestycyjna w kryptowaluty

Jak to wszystko się rozwinie pozostaje nam czekać. Na pewno jednak będzie ciekawie i najczęściej takie zapowiedzi się sprawdzają. Jak będzie tym razem? Na pewno przekonamy się o tym już wkrótce.

 

Rate this post

Leave a comment