Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ostatnimi czasy odnotował niezwykle wysokie poziomy spadków, przy czym Litecoin, jak i Ethereum postanowiły pójść w jego ślady.

Ostatnia sobota była okresem spadku ogromnej części wartości kursu bitcoina (BTC). Kwota pieniężna, o którą uszczupliła się wartość bitcoina w  tym okresie była niespodziewanie duża, jak na tak krótki okres czasu w odniesieniu co do dynamicznej zmiany kursu. Wynosiła ona aż 800 dolarów. Waluta nie poprzestała jednak na jednorazowym spadku ceny. Wychodząc naprzeciw zdziwieniu wszystkim interesantom rynku kryptowalut bessa bitcoina trwała przez dłuższy okres obejmując całą niedziele.

Finałowym skutkiem tego wydarzenia było odnotowanie ostatecznej kwoty bitcoina w okolica 9100 dolarów. Abstrahując od nagłego wydarzenia z bitcoinem skalę zdziwienia podniosły również kryptowaluty litecoin, oraz ehereum, ponieważ ruszając w ślady BTC odnotowały znaczne spadki swojego kursu w tym samym okresie czasowym. Mimo tego poruszenia w świecie kursów kryptowalut cała sprawa niemal tak szybko jak tylko się rozpoczęła, równie dynamiczne zaczęła się normować.

Zobacz również: Bitcoin na prostej do 10 tys. dolarów- szykują się duże zakupy?

Jeszcze tego samego dnia przed zamknięciem podsumowania obliczeń kursu z niedzieli kryptowaluty powoli wracały do swoich pierwotnych wartości. Już podczas godziny popołudniowych w poniedziałek kwota unormowała się do poziomu gdzie można było odnotować niewielkiej ilości zyski z wymienionych walut.

Bitcoin oscyluje w wartości około 9600 dolarów.

Jedna z najstarszych znanych nam kryptowalut była uczestnikiem kilku silnych wahań kursu rynkowego w miniony weekend. Mimo odnotowania kursu przekraczającego nieco ponad 10.000 z piątku na sobotę w godzinach popołudniowych stracił on aż 800 dolarów jedynie w 30 minut co jest niemal 10 procentowym upadkiem ceny w niespełna pół godziny. Analogiczna sytuacja dotycząca jego kursu miała miejsce w noc z niedzieli na poniedziałek gdzie kurs swoją wartością powoli spadał w granice 9100 dolarów, a następnie nagle w 15 minut skoczył aż o całe 400 dolarów co w tabeli notowań dało nam aż 3% zysku w niecały kwadrans.

Sprawdź: W jakich godzinach kurs bitcoina najbardziej się zmienia?

Ostatnie 50 sesji wskazywałoby na to, że bitcoin nie zamierza wrócić na swój wysoki pułap 10.000, jednak dzienne notowania pokazują, że dwutygodniowe minima zostały odrzucone, za sprawą czego popyt może sprawić, że cena ponownie w niespodziewanym momencie poszybuje w górę.

Rynek młodszych kryptowalut, jakimi są Litecoin i Ethereum również odnotowały ogromne zmienności w niespełna jeden weekend.

W znanych nam statystykach dotyczących altcoinów dużo na wartości traci Dash, oraz Iota spadając na cenie w okolicy od 4% do 2% swojego pułapu. W tym samym czasie wzrost cen na rynku kryptowalut przypada Litecoin’owi, jak i Ethereum. Obydwie zyskały wzwyż w okolicy 1%, który należy jednak wziąć pod uwagę jako rehabilitację po weekendowym spadku cen.

Znany nam kurs waluty ETH stracił w sobotę aż 5%. Obronił się jednak przed dalszym notowaniami w dół i z początkiem nowego tygodnia rozpoczął odrabianie swojej ceny.

Zobacz jeszcze: Bitcoin – Donald Trump winny zmian w kursie BTC

Niemal tak samo sytuacja ma się z LTC W sobotę notował on okrągłe 6% spadku, po czym w poniedziałek można było zaobserwować delikatny wzrost w stronę pierwotnej wartości.

Przeczytaj na forum Bitcoin Akademia:
5/5 - (3 votes)

Leave a comment