Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nowa inwestycja Buffetta jest w stanie podnieść kurs BTC.

Berkshire Hathaway Warrena Buffetta właśnie sprzedało akcje banków. Wszystko po to, aby móc kupić udziały w firmie, która wydobywa złoto. Musimy wiedzieć, że to pośrednio podniesienie cenę Bitcoina. Tak na pewno uważa znany inwestor.

Czy Buffett ma zamiar wkroczyć na rynek złota?

Musimy przypomnieć, że fundusz Buffett’a swoje udziały zmniejszył w bardzo dużych bankach. Taką informację podała Fortuna w dniu 15 sierpnia bieżącego roku. Berkshire Hathaway sprzedało i to znaczną część udziałów swoim w Wells Fargo, JPMorgan Chase oraz PNG.

Zamiast tego Buffett inwestuje obecnie w spółkę o nazwie Barrick Gold. Właśnie akcje tej spółki odzwierciedlają bezpośrednio poziom wzrostów złota przez dużo większą część roku 2020. Jest to firma, która wydobywa złota. Ma ona siedzibę w Kanadzie. Co więcej odnotowała dokładnie czterdzieści pięć procent wzrostu cen akcji w tymże roku. Po inwestycji Berkshite, akcje te wzrosły o kolejne 8,11 procent.

Max Keiser, który jest znanym inwestorem Bitcoina uważa, że ta nowa inwestycja Buffett’a przynieść może korzyści dosyć spore Bitcoinowi. Tłumaczy do tego, że wejście na tenże rynek Berkshire sprawi, że za 1 uncję złota płacić będziemy za jakiś czas nawet 5000 USD. A to jego zdaniem się przełoży na ogromny skok ceny BTC, aż do 50 000 USD.

Założyciel Ikigai Fund Kling jak najbardziej podziela to samo zdanie to Keiser. Przypomniał on oświadczenie Buffett’a z roku 1998, który to wówczas krytykował inwestycję w złoto, bowiem to zdaniem jego kompletnie nie ma użyteczności.

Dzisiaj ogłoszono, że Berkshire Hathaway kupiło właśnie swoje pierwsze akcje w historii. Oczywiście chodzi o akcje złota. W tymże momencie powody są jednak oczywiście.

BTC wykazało ostatni korelację pewną ze szlachetnym metalem

Chociaż to Bitcoin od kwietnia osiągał dużo lepsze wyniki od złota, to cenowy trend pomiędzy złotem a BTC wykazał korelację pewną. Dane ze Skew pokazują zgodnie, że te aktywa dwa rosły (i to znacznie w sposób tandemowy w ciągu ostatnich czterech miesięcy).

Jednocześnie podczas korekty niedawnej, która miała miejsce an rynku kryptowaluty oraz kruszcu, oba aktywy znacznie spadły w sposób podobny. Ostatnio także MicroStrategy Bitcoiny kupiło i to warte dwieście pięćdziesiąt milionów dolarów. Firma ta stwierdziła, że BTC będzie jej składnikiem głównym aktywów, uznając kryptowalutę za pewien magazyn wartości.

Jest to jak najbardziej spore spostrzeżenie, które bierzmy pod uwagę gdy zastanawiamy się nad tym wszystkim. Pojawiają się na pewno u nas jakieś przemyślenia, a co więcej każdy z nas ma nieco odmienne zdanie. Jednak inwestowanie w złoto jest wciąż tematem bardzo modnym oraz jednocześnie kontrowersyjnym. W związku z tym mamy pewne obawy, ale większość z nas jednak uważa, że złoto nie straci na wartości i jest pewniejsze od niektórych walut oraz kryptowalut, których kursy mocno skaczą zarówno w górę, jak i także w dół. Spadki niestety są przez nas najbardziej odczuwalne. Wiele osób obawia się ryzyka.

Rate this post

Leave a comment