Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostatnimi czasy, coraz więcej znanych i uznanych postaci na rynku kryptowalut, znacznie częściej wypowiada się na temat ich autorskich prognoz przyszłej wyceny Bitcoina. Jest to oczywiście spowodowane wzrostem na rynku kryptowalut, podobnie jak to miało miejsce w drugiej połowie 2017 roku.

I chociaż aktualnie cena Bitcoina jest znacznie niższa niż we wspomnianym wyżej 2017 roku (niemal 6 tysięcy dolarów kontra około 20 tysięcy dolarów w grudniu 2017 roku), specjaliści widzą jednak między tymi danymi pewien wspólny mianownik. Wspólny mianownik będący pewną, niemal identyczną cechą.

Opłata za transakcje Bitcoinem wzrosła o niemal 200%

Najnowszy numer magazynu Diar donosi, że średnia opłata za transakcje Bitcoinem wzrosła o niemal 200 procent między marcem a kwietniem 2019 roku. Niemniej jednak, uważa się, że opłata ta mogłaby wzrosnąć nawet o 300 procent, gdyby ruch w sieci był porównywalny z tym, jaki obserwowano jeszcze pod koniec rekordowego 2017 roku.

W kwietniu minerzy zarobili 291 milionów dolarów, czyli o 30 procent więcej niż w marcu. Oczywiście wzrost ten wiąże się ściśle z aprecjacją ceny BTC. Niemniej jednak istotny wpływ wywarł tu również wzrost samych opłat transakcyjnych. Ponieważ zyski z tytułu potwierdzania transakcji w sieci wzrosły aż o 250 procent!

Wzrost na rynku kryptowalut wpłynął na zaintersowanie

Wzrost na rynku kryptowalut wpłynął też na wzrost zainteresowania tymi aktywami. Kwiecień bieżącego roku to znaczny wzrost transakcji na rynku kryptowalut – ich ilość osiągnęła niemal rekordowy poziom z grudnia 2017 roku!

Nie można jednak pominąć faktu, że aktualnie czas oczekiwania na dwa pierwsze potwierdzenia transakcji na blockchainie jest aż o 84 procent krótszy niż pod koniec pamiętnego 2017 roku.

Leave a comment