Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Podczas ubiegłego weekendu cena BTC (Bitcoina) spadła o więcej niż 500 USD. Chwilowo nawet poniżej poziomu psychologicznego 6000 USD. Sesja poniedziałkowa przynosi jednak spore odbicie. Kurs Bitcoina rośnie o trzy procent oraz plasuje się obecnie powyżej 6300 USD. Sam rynek kryptowalut jest ponownie na zielono, chociaż jednak bez większych zmian.

Jakie tematy podejmiemy w tym artykule? Zajmiemy się aktualną sytuacją na wykresie Bitcoin. Kurs Bitcoina rośnie o trzy procent. Podejmiemy także temat altcoinów, które zyskują na wzroście ceny Bitcoina. Tezos oraz Ethereum są absolutnymi liderami wzrostów.

Sytuacja aktualna na wykresie Bitcoina. Kurs Bitcoina rośnie o trzy procent

Zgodnie z danymi, które pochodzą z CoinMarketCap, sesja wczorajsza na Bitcoinie (BTC) otwarta została na poziomie dokładnie 6246 USD, natomiast nastąpiło zamknięcie na 5922 USD. Oznacza to w rzeczywistości zmianę o 324 USD, co się przekłada dokładnie na spadek o jakieś 5,2 procent. Podczas trwania weekendu moneta się osunęła jednak w dół dokładnie o 8,4 procent, do poziomów najniższych od tygodnia.

Na obecną chwilę cena Bitcoina wynosi dokładnie 6331 USD. W ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin kurs BTC zyskał dokładnie 2,9 procent, a w tygodniowym ujęciu 4,7 procent.

Według bardzo znanego i popularnego analityka Crypto Michaela, w krótkoterminowej perspektywie kryptowaluta najstarsza jeszcze prawdopodobnie wzrośnie, aby wypełnić tak zwaną „lukę CME”, która pozostała pod sam koniec sesji w piątek. Oznacza to nic innego jak to, że cena BTC wzrosnąć może do 6400-6500 USD. Analityk uważa, że bezpośrednio po wypełnieniu luki nastąpi spadek kolejny.

Pomimo poprawy samej sytuacji od kraju z dnia 12 marca oraz zbliżającego się wielkimi krokami halvingu (w okolicy trzynastego maja), który według analityków ma być pewnego rodzaju katalizatorem wzrostów rekordowych, strach wpływa nadal na nastroje znacznej większości inwestorów, którzy w rzeczywistości nie mają pewności co do ceny przyszłej BTC, jak i także pozostałych monet.

Obecnie tak naprawdę Crypto Fear & Greed Index wskazuje 10, co oznacza w rzeczywistości „strach ekstremalny”, a także podkreśla fakt, że osoba handlująca kryptowalutami są naprawdę niedźwiedzio nastawieni do obecnego stanu kryptograficznego rynku.

Altcoiny zyskują znacznie na wzroście ceny BTC. Tezos i Ethereum liderami wzrostów

Na rynku altcoinów nie widać jakiś większych zmian w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin, jednak sam wzrost ceny wiodącej kryptowaluty pociągnął w górę również kursy altcoinów czołowych.

Spośród dwudziestu największych monet pod względem samej kapitalizacji, w dziennym ujęciu zyskują najsilniej Crypto.com Coin (8,8 procent), Tezos (2,7 procent) oraz Ethereum (2,6 procent). W perspektywie całego tygodnia liderami aprecjacji natomiast są wspomniany już Crypto.com Coin (22,3 procent), Monero (15,7 procent) oraz XRP (13,3 procent). Wygląda to niesamowicie interesująco.

Leave a comment