Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami niepokojących wydarzeń związanych w wirtualną waluta: Bitcoinem. W nomenklaturze kryptowalut popularnie nazywane „wieloryby” nieustannie transportują olbrzymie pokłady Bitcoinów. Mimo to w sektorze wirtualnych monet panują złe nastroje. Według ekspertów jest to ściśle powiązane z procesem, towarzyszącym Bitcoinowi, a mianowicie wysoką zmienną. Kiedy tylko jesteśmy świadkami jej działań to wręcz natychmiastowo na rynku kryptowalut pojawia się misz-masz, który jest powodem wybuchów paniki na światowych giełdach.

Bieżący kryzys

Ostatnia doba przyniosła Bitcoinowi ogromne straty wartości. Kurs tej waluty był szacowany mniej więcej na 9804 dolarów. W ciągu zaledwie 24 godzin zmalał do wartości na poziomie 8370 dolarów, a zatem nastąpił spadek o blisko 1500 dolarów. Nie może zatem dziwić natychmiastowa reakcja osób, które mają ulokowane ogromne pokłady gotówki w wirtualnej walucie pod nazwą Bitcoin.

W strachu przed dalszymi spadkami wartości Bitcoina zapoczątkowali oni proces przenoszenia swoich środków na inne aktywa w obawie przed utratą sporej części zgromadzonych dotychczas i zainwestowanych funduszy. Słowem podsumowania, w ciągu ostatniej doby tzw. wieloryby przetransportowały blisko 37225 Bitcoinów.

Co więcej należy dodać, że wartość tych aktywów wynosi blisko 325.5 miliona amerykańskich dolarów. Na uwagę zasługuje największy zarejestrowany przelew, którego suma wyniosła równe 10000 Bitcoinów o łącznej wartości 86.8 milionów dolarów, co czyni go lekko ponad 1/4 z łącznej sumy przelanych aktywów w ciągu ostatnich 24 godzin. Według doniesień medialnych ta transakcja została wykonana przez dwóch światowych inwestorów, aczkolwiek nie zdołano dociec, kim oni są.

Przelew najprawdopodobniej został zapoczątkowany przez Tradera, którego zadaniem jest transportowanie dóbr pomiędzy dwoma odrębnymi portfelami. Całą operacja mieści się się procesie ochronnym, którego celem jest zabezpieczanie aktywów, które mogą ulec utracie wartości. Jednak inni twierdzą, że transfer gotówki zainicjowała giełda transportująca swoje pieniądze, a jeszcze inni sądzą, że za przelewem stoją dwa odrębne podmioty, które dokonały sprzedaży OTC.

To był czarny wtorek

Pojedynczy transfer 10000 Bitcoinów nie był jedynym dużym przelewem wykonanym w ciągu ostatnich 24 godzin. Duże zamieszanie panowało w Binance, z którego wytransferowano w kilku trzech dużych płatnościach blisko 18 milionów dolarów. Oczywiście wszystkie transakcje były wykonane do portfela o nieznanym pochodzeniu. Podobne zdarzenia działy się na OKEx , z której przelano około 75 milionów dolarów.

Większość przelewów trafiła do Bitstamp lub do tzw. nieznanego portfela. Dla pocieszenia, OKEx była często wybierana jako miejsce docelowe, do którego trafiła transportowana gotówka. Jeśli chodzi cały czas o duże transze to według doniesień zostało przelane ponad 70 milionów dolarów co mniej więcej równoważy się z kwotą, która została wyprowadzona z OKEx.

Podsumowując, wtorkowe wydarzenia przyniosły likwidację blisko 700 milionów dolarów w longach na giełdzie BitMEX. Mimo tych negatywnych zdarzeń Skew, uważa że nie uległa zmianie liczba kontraktów, które zostały otwarte na giełdzie i wciąż jest ich bardzo dużo. Co więcej Skew przewiduje, że tzw. traderzy zaczynają wyścig o nowe, lepsze miejsca na giełdach.

Rate this post

Leave a comment