Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rynek giełdowy kryptowalut wymaga, aby firmy, szczególnie młodsze stażem, jak CoinDeal, wykorzystywały nowe rozwiązania zapewniające swoim użytkownikom coraz to lepsze narzędzia ochrony siebie i swoich finansów. CoimDeal, jako jedna z największych giełd walut cyfrowych w Europie, oferuje 50 rynków kryptowalut i 7 walut fiat, a wchodzi również na rynek amerykański, poczynając od 14 stanów USA z planami działania w kolejnych 12.

Liczba włamań na giełdy kryptowalut jest zastraszająca i zarząd firmy rozumie znaczenie działania na rynku w zgodzie z przepisami. CoinDeal dokładnie weryfikuje swoich użytkowników w ramach polityki AML/KYC, a proces ten chroni klientelę firmy przed naruszeniami zasad oraz ewentualnymi oszustwami. Obecnie CoinDeal pragnie w pełni wykorzystać tego typu narzędzia i dlatego integruje się z rozwiązaniami AML i blockchainem CoinFirm. Ma to pomóc w monitorowaniu transakcji w czasie rzeczywistym, a kolejnym krokiem firmy będzie członkostwo w sieci AMLT.

Podstawą jest bezpieczeństwo

Obecnie giełda nie konkuruje jedynie cenami i funkcjami, ale musi także zapewniać przejrzystość i bezpieczeństwo operacji swoim klientom. Rynek kryptowalut jest coraz bardziej nieprzewidywalny i wpływ na to mają takie aspekty jak zmiany regulacji, kwestie bezpieczeństwa właśnie i postęp technologiczny.

Zintegrowanie z analityką AML Coinfirm ma wspomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z transakcjami i bezpieczeństwem użytkowników giełdy CoinDeal. Przypadki włamań na konta mogą być przez analityków łatwo zidentyfikowane, a poprzez śledzenie funduszy mogą oni blokować nielegalne działania na giełdach oraz zgłoszać podejrzane adresy do sieci AMLT. Daje to dla ekosystemu ogromne korzyści.

CoinDeal dołączy także do sieci AMLT, co umożliwi użytkownikom giełdy samodzielny dostęp do platformy, na której będą mogli monitorować i zgłaszać adresy związane z takimi działaniami jak włamania i oszustwa. Ponadto, co nie mniej istotne, można tam zgłaszać również adresy sprawdzonych i zaufanych podmiotów. Za dane rzetelne, wdrażane do systemu AML Coinfirm i na platformę analityczną, zarówno CoinDeal, jak i inni członkowie sieci będą nagradzani tokenami AMLT. CoinDeal udostępni także swoim użytkownikom w/w tokeny.

Firma Coinfirm

Światowy lider w dziedzinie AML i analizy ryzyka dla firm związanych z przestrzenią blockchaina i kryptowalut. Obecnie rozwiązania z zakresu AML wykorzystywane są przez ponad 130 globalnych klientów, m.in. giełdy kryptowalut i duże instytucje finansowe.

Firma CoinDeal

Giełda kryptowalutowa działająca od marca 2018 roku, a już ogromnie popularna na rynku. Obecnie CoinDeal jest jedną z najpotężniejszych platform wymiany walut cyfrowych. Giełda zapewnia dostęp do ponad 40 par kryptowalut, w tym najpopularniejszych, m.in. Bitcoin, Litecoin czy Etherum, ale również do walut FIAT, jak do euro (EUR), funta brytyjskiego (GBP), złotego (PLN), dolara (USD), franka szwajcarskiego (CHF), rubla (RUB), czy koreańskiego funta (KRW).

 

5/5 - (1 vote)

Leave a comment