Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pracownia Nowych Technologii boryka się z bardzo dużym problemem. Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spółki, aby zbadać sprawę niekorzystnego rozporządzania mieniem innych osób, które miało wartość nawet 21 450 000 zł. Opinia publiczna dowiedziała się o tych problemach, kiedy Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało specjalne pismo, w którym ostrzega osoby zainteresowane przed inwestowaniem w PNT. Prezes firmy Szczepan Bentyn uspokajał wszelkich inwestorów i postarał się o to, aby sprawa ucichła, jednak po czasie ponownie powróciła, ze zdwojoną siłą.

Działania prokuratury w sprawie Pracowni Nowych Technologii

Prokuratura Okręgowa w Warszawie w porozumieniu z osobami pokrzywdzonymi w sprawie wszczęła śledztwo dotyczące sytuacji Pracowni Nowych Technologii. Wskazuje ona konkretne zarzuty w kierunku firmy. Przede wszystkim prokuratura zarzuca spółce niekorzystne rozporządzanie własnością większej grupy osób, która mogła wynosić nawet ponad 21 mln zł i stanowiło duże mienie. Według prokuratury PNT miało z góry ustalone zamiary, mające na celu doprowadzenie do osiągnięcia sporych korzyści majątkowych. Dlatego inwestorzy zostali zobowiązani do udzielenia pożyczki dla spółki PNT, co było warunkiem objęcia udziałów spółki. Takie działanie wprowadziło wiele osób w błąd dotyczący celów przedsięwzięcia i zamiarów możliwości jego spłąty.

Ponadto zaznacza ona, że PNT w okresie od listopada 2011 roku do lutego 2019 roku usunęła składniki majątku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wyrządzając w ten sposób spore szkody wielu wierzycielom. Jest to przestępstwo określone w kodeksie karnym.

Sapiency vs. Tokeneo – Miała być Fuzja a jest….

Problemy Pracowni Nowych Technologii

Pierwsze informacje dotyczące jakichkolwiek problemów Pracowni Nowych Technologii można było zobaczyć na początku roku. Wtedy Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało list otwarty, który skierowano do całej społeczności kryptowalut w Polsce. W lutym stwierdzili oni, że ponownie dotarły do nich informacje dotyczące problemów firmy Pracownia Nowych Technologii, a także sytuacji ekonomicznej w jakiej ona się znalazła. Bentyn wielokrotnie odpowiadał na zarzuty w programach telewizyjnych, mówił on także o nowych inwestycjach w Iranie.

Ponadto Szczepan Bentyn kilka razy podkreślał, że wszystkie działania jakie podejmuje są kierowane dla dobra społeczeństwa. Sam też uważał, że nie ma sobie nic do zarzucenia, jeżeli chodzi o działalność Pracowni Nowych Technologii. Prezes podkreślał też, że funkcjonowanie spółki było jawne i każdy z inwestorów przez cały czas miał pełny i łatwy dostęp do informacji biznesowych.

Michał Szafrański nie wierzy w Bitcoin i kryptowaluty

W świetle nowych informacji trzeba poczekać na komentarz Pracowni Nowych Technologii, który może mieć duże znaczenie w sprawie. W najbliższych dniach, powinny pojawić się nowe informacje. Wszystkie osoby zainteresowane problemami Pracowni Nowych Technologii powinny na bieżąco śledzić nowe doniesienia, które mogą mieć spore znaczenie.

Leave a comment