Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Przy wzroście ceny Bitcoina jego zmienność spada, a to zaczyna zwracać coraz większą uwagę inwestorów instytucjonalnych. Nie sposób również przegapić pozytywnego początku roku dla kursu Bitcoina odnośnie do nagłówków, pojawiających się na czele publikacji na jego temat, w tym również naszych. jednakże wzrosty są jedynie jedną stroną medalu zwanego Bitcoin i warto się przyjrzeć tej drugiej.

Słynna już chybotliwość kursu Bitcoina, czy bardziej fachowo nazywana zmienność kursu BTC, obniżyła swój pułap do nienotowanych dotychczas minimów. Oczywiści ta zmienność przyniosła Bitcoinowi sławę i miała wpływ na osiągnięcie ceny 20 000 USD, ale nie tym powinna się charakteryzować dojrzałość rynkowa i na prawdziwy rozwój można liczyć przy aktywach cyfrowych o niskiej zmienności.

Wykres pochodzący od Skew (@skewdotcom) pokazuje, że Bitcoin znajduje się obecnie o 35% wyżej YTD, a jednocześnie jest na podobnym poziomie co w kwietniu 2019 roku.

„Bitcoin zmienny jest” – czy to nadal królowi kryptowalut pomaga?

Zmienność Bitcoina stała się już jakiś czas temu bronią obosieczną, gdy weźmiemy pod uwagę wzrosty kursu oraz adopcje kryptowaluty. Z drugiej strony, gdyby nie owa szalona zmienność cen i szczególnie z 2017 roku, Bitcoin i  powiązane z nim środowisko blockchain nie znajdowałyby się w punkcie, w którym znajdują się obecnie.

Altcoiny zyskują na popularności w środowisku traderów w 2020

Media mają ogromny wpływ na popularność różnorakich przedsięwzięć, a kryptowaluta eksplodująca cenowo zwróciła na siebie ich ogromną uwagę, powodując fakt omawiania kryptowaluty przez każdego potencjalnego inwestora. Doszło wówczas do nagłego zainteresowania kryptowalutą, co jak wiadomo, w konsekwencji doprowadziło do powstania ogromnej bańki cenowej, opartej wyłącznie na spekulacji, a która w końcu pękła bez żadnego innego oparcia.

Obecna zmienność Bitcoina daleko odbiega od ówczesnego agresywnego charakteru, pomijając 40-procentowy skok ceny w ciągu jednego dnia. Staje się to widoczne i wzbudza coraz większe zainteresowanie najstarszą kryptowalutą świata pośród inwestorów instytucjonalnych.

Kiedy kupić Bitcoin? – Niedziela – najlepszy dzień na kupno kryptowalut

Stały wzrost cen przy niskiej zmienności, a co potwierdza m.in. wykres od Skew, stanowi obecnie pokusę dla tych, którzy jak dotąd spoglądali na Bitcoina niechętnie, a mają przy tym najbardziej zasobne kieszenie, czyli wśród instytucji.

Powiązanie price action Bitcoina z marketingiem na Wall Street

Zwiększone zainteresowanie instytucji Bitcoinem powoli staje się widoczne. Gracze dysponujący ogromnym kapitałem są zresztą bardzo potrzebni rynkowi BTC, który może nie być w stanie utrzymać niskiej zmienności przy wsparciu jedynie chęci zakupowej wśród małych inwestorów. Natomiast niewykluczone, że zainteresowanie Wall Street Bitcoinem stanie się wkrótce katalizatorem nowego price action Bitcoina.

Bitcoin Profit – recenzja platformy Opinie 2020

Sprzyja temu również i to, że nawet banki centralne analizują coraz bardziej Bitcoina, który stając się coraz bardziej znormalizowany, a także legalizowany, skłania te instytucje do tworzenia własnych wersji coinów. Zainteresowanie Bitcoinem banków i rządów spowoduje najprawdopodobniej ułatwienia inwestycyjne w taką klasę aktywów, a to ułatwi instytucjom inwestowanie na rynku cyfrowym i na obecnych warunkach.

Leave a comment