Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fascynujące wieści dochodzą z sektora wirtualnych walut. Bitcoin w początkowych planach miał się znacząco przyczynić do swobodnego realizowania transakcji pomiędzy podmiotami; wszystkimi oprócz pośredników w postaci banków. Życie jednak zweryfikowało plany strategów i założycieli Bitcoina. Codzienna praktyka w świecie wirtualnych walut pokazuje, że Bitcoin, podobnie jak inne kryptowaluty są wykorzystywane w większości do działań spekulacyjnych. Co więcej, nie jest to jedyny problem wirtualnych walut, gdyż rywalizacja pomiędzy nimi wymyka się spod kontroli. Mówiąc ściśle, wszystko się zgadza dopóki potencjalny pupil nie zaczyna obrywać od młodszego i teoretycznie słabszego brata. Czy zatem Bitcoin popadł w kłopoty?

Tether i Bitcoin posiadają potencjał rynkowy na poziomie 65%. Jednak to wcale nie Bitcoin zajmuje pozycję lidera

Wiele osób pamięta początki Bitcoina. Wydaje się, że ta wirtualna waluta wciąż dla opinii publicznej, podobnie jak inne kryptowaluty jest nowością na rynku płatniczym. Należy jednak zauważyć, że powstały w 2009 roku Bitcoin w zeszły czwartek świętował już swoje 11 urodziny. Jednak ta najstarsza i zarazem największa i jedna z najbardziej popularnych walut cyfrowych nie doczekała się prezentu, na który liczyła. Mimo tego, że Bitcoin sam w sobie posiada potencjał rynkowy na poziomie 67.4% nie zajmuje obecnie pozycji na szczycie kryptowalutowej piramidy. Można otwarcie powiedzieć, że Bitcoin został zdetronizowany przez Tethera, który dzięki wolumenowi transakcyjnemu zdystansował swojego starszego brata w rodzinie wirtualnych walut.

Chwilowy trend, czy kryzys Bitcoina? Tether przewodzi stawce

Pomimo pozorów, jakie może sprawiać Bitcoin, jego pozycja nie jest wcale tak ugruntowana jak dotychczas. Według danych statystycznych, Tether dość znacząco wyprzedził Bitcoina. Średni wolumen transakcji przemawia na korzyść Tethera. Aktualne wyniki najstarszej z wirtualnych walut plasują się poziomie mniej więcej 25.64 miliardów dolarów. Przy czym osiągnięcia Tethera sięgają już niespełna 30 miliardów dolarów. Zaistniała sytuacja procentowo wygląda następująco. Bitcoin zajmuje troszkę powyżej 30% wszystkich operacji, kiedy licznik Tethera zbliża się do granicy 35%.

Wszystko jest pod kontrolą – racjonalny powód sytuacji w świecie wirtualnych walut

Tak wyraźny wzrost udziału Tethera w rynku musiał odbić się szerokim echem w opinii publicznej. Co więcej, spekulacje na temat problemów Bitcoina należy zdecydowanie odłożyć w czasie, ponieważ ta kryptowaluta cały czas bardzo dobrze się prezentuje. Analizując aktualną sytuację w świecie wirtualnych walut należy skupić swoją uwagę na powodach tak znaczącego udziału Tethera w rynku. Ten proces tłumaczy zachowanie i egzystencja rankingów poszczególnych cyfrowych walut. Jeszcze do niedawna w stosunku do Tethera handlowano stricte Bitcoinem. Aktualnie parę z Tetherem może tworzyć już nie tylko Bitcoin. Do gry weszły coraz bardziej popularne Altcoiny, ale także inne mniej obecne w debacie publicznej projekty i to właśnie ich działalnością należy tłumaczyć trend, według, którego Tether przegonił Bitcoina.

Rate this post

Leave a comment