Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Niedawno rząd wprowadził zakaz używania Bitcoina w Kambodży, a co za tym idzie – funkcjonuje tam bardzo niewiele firm związanych z kryptowalutami.

Bank centralny w Kambodży a Bitcoin

Wszelkiego rodzaju oszustwa kryptowalutowe skłoniły rząd do ustanowienia tego zakazu. W trosce o dobro obywateli, Kambodżański bank centralny wprowadził bardziej rygorystyczne środki, na przykład zakaz tworzenia kont ludziom związanym ze światem krypto przez inne banki działające na terenie kraju.

Instytucja ta ma również w planach wprowadzenie metody blockchain do swoich systemów płatności. Czy dzięki temu rząd będzie traktował tę sferę nieco bardziej przychylnie?

Czytaj więcej: Giełda Binance.com na której kupisz Bitcoin

Bitcoin a Kambodża

Dla obywateli Kambodży posiadanie konta bitcoinowego jest wręcz niemożliwe. Niektóre firmy działające w branży, wprowadziły wszelkie zabezpieczenia, które uniemożliwiają mieszkańcom Kambodży korzystanie z tej kryptowaluty. Jeśli adres IP pochodzi z Kambodży, to samo uzyskanie dostępu do konta założonego za granicą może stanowić nie lada wyzwanie, nie wspominając już o zarejestrowaniu się w firmach bitcoinowych przez obywateli tego kraju. W niektórych przypadkach może dojść nawet do zamknięcia lub zablokowania konta giełdowego, które zbyt często używa kambodżańskiego adresu IP.

Jak zatem sobie z tym poradzić?

Międzynarodowy system bankowości centralnej uznał Kambodżę jako kraj dążący do posługiwania się finansami pochodzącymi z nielegalnych źródeł. Niewiele firm decyduje się na rozpoczęcie działalności w tym kraju, co wynika z dużego obciążenia działalnością zgodnie z AML / KYC. Sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest kilka:

Po pierwsze, liderzy i innowatorzy kryptowalut powinni przełamać bariery, pokazać się społeczeństwu i zacząć wprowadzanie innowacji.

Po drugie, warto jest włożyć kapitał w prawdziwe, poważne i obiecujące firmy. Inwestycja jest niezbędna i może okazać się kluczem do sukcesu.

Po trzecie, można zabezpieczyć się także przed wcześniej wspomnianym zablokowaniem konta z kambodżańskim adresem IP. Wystarczy tylko zainwestować w system typu VPN.

Po czwarte, wskazane jest, żeby zainteresować się sprzedażą oraz kupnem bitcoina. Służyć do tego mogą platformy P2P, na przykład sytem  P2P.localbitcoin.

Po piąte, pożądane byłoby korzystanie z krypto-giełd, które są przyjazne Kambodży, na przykład Binance lub Changelly.

Sprawdź poradnik: Jak kupić bitcoin w Polsce za złotówki?

Sprawdź nasze analizy i kursy poszczególnych kryptowalut:

Leave a comment