Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Satoshi Nakamoto w świecie kryptowalut pełni bardzo ważną rolę, ponieważ jest to anonimowy twórca Bitcoina. Nikt jednak nie wie do końca kim jest ta tajemnicza osoba, chociaż wiele razy można było zauważyć Satoshi Nakamoto manifest. Niektórzy przyznawali się, że to oni są twórcami Bitcoina, jednak eksperci podważali te teorie w mgnieniu oka. Ostatnią taką osobą jest biznesmen Craig Wright.

Większość osób uważa jednak, że Wright nie ma nic wspólnego z Bitcoinem i nie jest on jego prawdziwym założycielem. Informacje te zdementował inny biznesmen – John McAfee, który za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych stwierdził, że wie kim jest twórca Bitcoina i ujawni w niedalekiej przyszłości tę wiadomość. Oczywiście nikt nie wie czy jest to prawda, ponieważ biznesmen jest uważany w światku kryptowalut za bardzo ekscentrycznego. Pewne jest jednak, że nie każdy Satoshi Nakamoto manifest można brać na poważnie.

Kto jest prawdziwym Satoshi Nakamoto?

Ludzie od dłuższego czasu zadają sobie pytanie Satoshi Nakamoto kim jest? Każdy kto ma choć trochę wspólnego z rynkiem kryptowalut, przynajmniej raz się nad tym zastanawiał jednak dojście do prawdy wcale nie jest łatwe. Spekulacje narosły, gdy Craig Wright przed kilkoma laty samozwańczo przywdział łatkę twórcy Bitcoina. Nie spotkało się to z aprobatą społeczności, ponieważ ludzie zaczęli go krytykować. Jest on właścicielem Bitcoina SV, który po wielu kłótniach został usunięty z różnych giełd kryptowalut, w tym tych największych.

Podobnie ma się stać w przypadku giełdy Binance. Jak widać dyskusje zaczęły wchodzić na niewłaściwe tory, ale społeczność nadal pyta Satoshi Nakamoto kim jest? Odpowiedzi na razie nie można znaleźć, ale w przeciągu kilku tygodni wszystko może się wreszcie wyjaśnić.

Przecieki na temat Satoshiego Nakamoto

Satoshi Nakamoto twórca Bitcoin działał od wielu lat na forum Bitcointalk. To właśnie z tego forum jest najbardziej znany. W pewnym momencie jednak z niego zniknął i mało kto wiedział, gdzie obecnie przebywa i co się z nim dzieje. Z racji tego zaczął pojawiać się Satoshi Nakamoto manifest, ponieważ wpływowi ludzie zaczęli podawać się za twórcę Bitcoina, a on sam nie reagował na takie plotki. Ciekawostką jest fakt, że kryptowaluty zebrane na pierwszym bloku są nietknięte, dlatego też posiadając klucz prywatny do tego konta można stać się bardzo bogatą osobą.

Niektórzy uważają, że brak aktywności związany jest ze śmiercią pomysłodawcy Bitcoina, jednak nie jest to potwierdzona informacja. Zadać należy więc pytanie Satoshi Nakamoto kim jest? Ludzie jednak nie mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytanie i raczej nieprędko się to stanie, gdy ktoś ze światka kryptowalut nie zdecyduje się na ujawnienie prawdy. Z pewnością wiele osób posiada informacje na ten temat, jednak są one bardzo cenne i nie wszyscy chcą je podawać do wiadomości publicznej.

Satoshi Nakamoto – czy w końcu społeczność pozna prawdę?

Obecnie najbardziej prawdopodobne jest to, że prawdziwy Satoshi Nakamoto twórca Bitcoin nie żyje, chociaż są to czyste spekulacje i nigdy nie było żadnego potwierdzenia tych słów. Z kolei John McAfee zapewnia wszystkich klientów, że doskonale wie, kim jest Satoshi Nakamoto twórca Bitcoin. Nie można mu jednak do końca wierzyć, ponieważ jest to barwna postać, która lubi zaistnieć w sieci internetowej i dać o sobie znać. Wiele jednak wskazuje na to, że w końcu prawda wyjdzie na jaw, ponieważ:

  • wątek jest coraz częściej podejmowany przez różne osoby,
  • rodzą się z tego tytułu niemałe problemy dla tzw. „samozwańców”.

Widać, że sprawa nie jest łatwa do rozwiązania jednak warto uważnie śledzić jej przebieg. W pewnym momencie na pewno wyjdzie na jaw kim jest prawdziwy Satoshi Nakamoto, a wtedy wiele osób może się zdziwić taką informacją. Do tej pory warto dalej być częścią rozwijającego się rynku kryptowalut. Społeczność zainteresowana jest również dalszymi krokami Craiga Wrighta, który przez swoje wyskoki poniósł spore straty finansowe, w wyniku wycofania Bitcoina SV z wielu giełd.

5/5 - (6 votes)

Leave a comment