Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W ciągu ostatniej doby Bitcoin (BTC) borykał się z ogromną presją na sprzedaż wynikająca bezpośrednio z ostatnich spadków. Spowodowały one, że zainteresowanie tą najstarszą walutą cyfrową sięgnęło poziomu plateau. Dane odnoszące się zarówno do depozytów, jak i wpływów z platform giełdowych wykazują, że inwestorzy na chwilę obecną nie są zainteresowani Bitcoinem (BTC). Nie można także zapominać o niezbyt pozytywnej wizji najbliższej przyszłość dotyczącej kursu wspomnianej waluty cyfrowej. Czy naprawdę jest się czego obawiać?

Zaskakująco niska wartość Bitcoina (BTC)

Na chwilę obecną Bitcon (BTC) kosztuje znacznie poniżej 8 500 dolarów (USD). Wartośc ta jest jednoznaczna z gwałtownym spadkiem z tygodniowych szczytów, które jak zapewne wszyscy pamiętamy sięgały ponad 9 000 dolarów (USD).

Mimo obecnej tendencji spadkowej należy mieć na uwadze fakt, że Bitcoin (BTC) nadal sprzedaje się powyżej wartości swoich 30-dniowych minimów wynoszącej 7 300 dolarów (USD). Jak wiemy zostały one ustalone pod koniec ubiegłego miesiąca, poprzedzając rajd, który przyczynił się do wzrostu ceny za wspomnianą kryptowalutę do poziomu 10 600 dolarów (USD).

Zdaniem analityków zajmujących się walutami cyfrowymi wartości Bitcoina (BTC) ustalona na poziomie poniżej 8 000 dolarów (USD) jest nadal silna.

Czy zaistniała sytuacja ma wskazywać na brak zainteresowanie ze strony inwestorów indywidualnych Bitcoinem?

Brak możliwości wywołania jakichkolwiek zmian mających znaczącego wpływ na wzrostu kursu Bitcoin może wskazywać z dużym prawdopodobieństwem na generowanie dalszych strat. Taką tezę można poprzeć faktem,  że napływy kapitału na giełdy walut cyfrowych jest coraz mniejszy. Co jest jednoznaczne ze zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem ze strony inwestorów rynkiem kryptowalut.

Grupa Glassnode profesjonalnie zajmująca się analizą technologii blockchain, zaprezentowała ostatnio dane dotyczące sentymentu, które są spójne z powyższymi podejrzeniami o braku zainteresowanie Bitcoinem ze strony inwestorów. Dodatkowo w ciągu ostatniego miesiąca, zauważalne stało się także zmniejszenie depozytów na giełdach kryptowalutowych. Spadek zainteresowania inwestorów bezpośrednio przekłada się na niższą wartość wolumenu obrotu. Wszystko to może spowodować, że Bitcoin (BTC) stanie się jeszcze bardziej podatny na ewentualne dalsze spadki.

Ostatni bastion Bitcoin (BTC)

Jeden z ekspertów CryptoDude stwierdził, że „niedźwiedzie bez wątpienia mają teraz przewagę”. Zauważył także, że jeżeli byki nie podejmą działań wykres ilustrujący kurs Bitcoina będzie miał wydźwięk pesymistyczny.

Również TraderX0X0 w swoim tweecie podziela powyższe poglądy. Zauważył on, że wartość Bitcoin (BTC) na poziomie poniżej 8 300 dolarów (USD) nie wróży nic dobrego. Wspomniana powyżej wartość jest bowiem kluczowym poziomem wsparcia.

O tym czy apetyt na Bitcoin (BTC) wśród inwestorów indywidualnych rzeczywiście spada przekonamy się zapewne niebawem. Na chwilę obecną wszyscy, podobnie jak my zastanawiają się na tym co przyniesie najbliższa przyszłość.

Rate this post

Leave a comment