Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Square jest platformą, która w swoich działaniach skupia się na przetwarzaniu płatności. Niedawno przez tę firmę został przekazany jej akcjonariuszom list, w którym zamieścili oni precyzyjne dane, odnośnie rezultatów, jakie odnotowała platforma w III kwartale roku 2019. Były to osiągnięcia finansowe firmy, które zostały wygenerowane głównie przez jej aplikację. Cash App, bo tak brzmi nazwa tej apki wypracowała rezultat, według wskaźnika All Time High (ATH) na poziomie 148 milionów dolarów. Co więcej, za tą ogromną liczbą stoi rzesza użytkowników, korzystających z usług Square, których liczba zanotowała olbrzymi wzrost, bo aż 245%.

Historyczny wynik

W raporcie firmy Square za III kwartał bieżącego roku, opublikowanym wczoraj, zamieszczona została informacja o ogromnym osiągnięciu bitcoina. Ta najstarsza wirtualna waluta wypracowała przychód o wysokości 148 mln dolarów. Przełożyło się to na 2 mln zysku brutto. Biorąc pod lupę wyniki firmy z przeszłości, należy zauważyć, że jest to zdecydowanie ATH Square. W pozostałej części listu można przeczytać również o wpływie, jaki miał mieć nowy, udoskonalony interfejs dla użytkowników platformy, który według jej władz znacząco przyczynił się do osiągnięcia tego historycznego wyniku, który napawa optymizmem na kolejne miesiące. Tak o tym sukcesie wypowiedzieli się przedstawiciele Square:

We wrześniu zaprojektowaliśmy interfejs klienta Cash App, żeby ułatwić odkrywanie szerszej gamy produktów. Udoskonalenie tego układu powodowało, że nastąpił wzrost wykorzystania bitcoina i Cash Card: ilość osób, kupujących bitcoiny po raz pierwszy mniej więcej podwoiła się, a zamówienia z użyciem Cash Card znacząco wzrosły.

Square Crypto została uruchomiona przez założyciela Twittera. Podstawowym celem założenia strony było wsparcie rozbudowy sektora wirtualnych walut.

Optymistyczny trend

Dane podane przez Square Crypto dobitnie pokazują, że wzrost wartości bitcoina odzwierciedla większość kryptowalutowych wskaźników. Przykładowo, hashrate sieci od samego początku roku notuje ogromny wzrost. Co więcej, zwiększyła się również liczba nowo założonych portfeli. Wspomniany hashrate w zeszłym miesiącu odnotował historyczne wyniki. Według analityków jest to zasługa wsparcia, które zaoferowali mu górnicy bitcoina.

Eksperci uważają, że zaistniały proces jest bardzo optymistycznym trendem, jednak może on zapowiadać przyszłoroczny halving cen. Duże wzrosty zostały odnotowane również w social mediach oraz w tzw. wyszukiwaniach organicznych, w których bitcoin jest coraz bardziej widoczny, a przede wszystkim popularny. Ogromny wzrost zainteresowania najstarszą kryptowalutą rozpoczął się zaraz po niedawnym przemówieniu prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej na temat technologii blockchain.

Te wystąpienie zapoczątkowało prawdziwą falę ciekawości hasłami, stricte związanymi z bitcoinem. Tak więc słowo “blockchain” oraz “bitcoin” zanotowało niemal 1000% wzrost liczby kliknięć w internetowej przeglądarce Baidu oraz 300% w aplikacji WeChat.

Optymistyczna opinia Jacka Dorsey’a

Jack Dorsey jest pomysłodawcą założenia platformy oraz pełni funkcję dyrektora generalnego Twittera, którego jest również współzałożycielem. Twierdzi on, że bitcoin jest przyszłościowy. Co więcej biznesmen wiążę z nim ogromne nadzieje. Nie powinna więc dziwić doza optymizmu, którą kieruje w stronę najstarszej z kryptowalut. W styczniu tego roku, podczas jednego z wywiadów Dorsey’a zapytano właśnie o to, co sądzi o bitcoinie. W odpowiedzi dziennikarz usłyszał:

“Internet będzie miał własną walutę.”

Leave a comment