Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W czasie ostatnich godzin kurs Bitcoina ponownie przebił poziom wynoszący 8500 USD. Dowiedzmy się skąd ten nagły skok ceny? Jesteśmy ciekawi co nas dalej czeka?

Nowy kapitał?

Wydaje się, że tak naprawdę wzrost ceny BTC spowodowany jest między innymi przepływem finansowych środków z rynków akcji bezpośrednio na towary jak ropa naftowa i złoto oraz właśnie aktywa cyfrowe. Inwestorzy szukać zaczęli przystani bezpiecznych. Okazuje się, że znaleźli je także w kryptowalutach.

Czy to już koniec „boczniaka”?

Możliwe jest jednak, że BTC i tak by w tym momencie wystrzelił. Przez okres ostatni zamarł dosłownie na poziomie około 7200 USD i rynek zaczął chyba wierzyć, że już chyba taniej nie będzie. Możliwe, że po raz kolejny się okazało, że kryptowaluty kupować należy, gdy wszyscy wieszczą, że nowej bańki na nich absolutnie już nie będzie. Jednocześnie nawet nie wspominali o pogłoskach o ich śmierci.

Shorty na BitMEX

Okazuje się, że kurs Bitcoina rośnie zazwyczaj, gdy następuje jakaś znaczna likwidacja shortów właśnie na BitMEX. Analiza danych zgodnie nam wszystkim pokazuje, że dosłownie w ciągu ostatnich kilku godzin zlikwidowano shorty i wartość prawie ośmiu milionów dolarów. Może zatem jest to powód do wzrostów? Jeśli tak będzie to staniemy się tego naocznymi świadkami.

Oczywiście czas nam pokaże jak się ułoży. Każdy ma nadzieję, że jego wymarzony scenariusz się potwierdzi, ale wiadomo, że Bitcoin jest zaskakujący. Co więcej bardzo zaskakujący jest także świat ogólny kryptowalut. Niczego nie możemy się spodziewać w stu procentach. Możemy mieć jedynie jakieś przeczucia. Każdy z nas doskonale wie, że przeczucia czy też intuicja mogą nas zawieźć.

Czy spadek nadal nam grozi?

Na sprawę też spojrzał niejaki Tone Vays. Do swoich spostrzeżeń wykorzystał on techniczną analizę. W wideo swoim na Twitterze porównał tenże rajd do tego, który miał miejsce na konie listopada. Dodał do tego także, że sama ta właśnie pompa nie jest tak naprawdę jeszcze wystarczająca do tego, aby ogłosić jednoznacznie, że rozpoczynamy pewnego rodzaju długoterminowy bieg byków na BTC.

Analityk tak naprawdę uważa, że nadal istnieje 60 procentowa szansa na to, że kurs Bitcoina jeszcze spadnie poniżej 7000 tysięcy USD. Wykres tygodniowy wciąż nie jest jeszcze aż taki imponujący, a same świece muszą zacząć zamykać się powyżej 8500 USD, aby byki zaczęły się czuć komfortowo.

Nikogo nie zdziwi także to, że pewni spadku nie możemy być. Nie możemy być także pewni, że spadek się kompletnie nie pojawi. Co jak co, ale naprawdę jest to wszystko trudne do przewidzenia. Co jak co, ale jasnowidztwem nikt z nas się nie zajmuje. W związku z tym pozostało nam nic innego jak jedynie oczekiwanie na to co się wydarzy.

Warto codziennie zaglądać do newsów, dzięki którym będzie jak najbardziej na czasie. Kilkudniowe niesięganie do wiadomości może sprawić, że naprawdę będzie pod wrażeniem ilości informacji. W związku z tym lepiej być na bieżąco i jako pierwsi się dowiedzieć jakie zaszły zmiany chociażby w kursie Bitcoina.

 

Leave a comment