Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dokładnie Tajlandzki Departament Podatków Specjalnych opracuje świetną metodę zwrotu podatków nadpłaconych ekspertom ropy naftowej przy pomocy technologii blokowego łańcucha. Poinformowano o tym w Bangkoku dokładnie 25 listopada.

Według publikacji tenże departament planuje w połowie przyszłego roku przyjąć zmianę w praktyce zwrotu podatku, z której dokładnie korzysta blokowy łańcuch. W ten sposób wypowiedział się Patchara Anuntasilpa – dyrektor generalny.

Metoda zwrotu nadpłaconych podatków

Opart na technologii system łańcuchowy zwrotu podatku wymaga tego, aby eksporterzy ropy płacili podatki specjalne do działu oraz żądali podatków nadpłaconych po wysłaniu paliwa, jak powiedział dyrektor. Dzięki tejże nowej technologi dział będzie mógł sprawdzić dokładnie dokonanie podatkowe płatności. Obecnie eksporterzy ropy przedłożyć muszą dokumenty do podatkowego zwolnienia, a kontrola nie jest kompletnie tak dokładna, jakby być mogła, powiedziała Patchara.

Wyjaśnił także, że proces zwrotu podatku krócej potrwa, jeśli eksporterzy ropy naftowej przedstawią poprawną jak i także kompletną dokumentację.

Poza tym, zgodnie z artykułem tym, departament prowadzi poważne rozmowy z KTB Krungthai Bank. Czego dotyczą rozmowy? Rozmowy dotyczą konfiguracji systemu zwrotu podatku, który jest oparty na blokowych łańcuchach.

Dlaczego bitcoin rośnie i spada?

Z jednej strony źródło, jakie poprosiło o anonimowość oraz należało do kręgów handlu naftową ropą, stwierdziło, że samo zwolnienie z podatków specjalnych na eksport ropy naftowej nawet wynosi sześć miliardów rocznie bahtów, a nowa praktyka generować mogłaby większe koszty dla podmiotów gospodarczych, jeśli proces samego zwrotu podatku przez windykacyjną agencję jest długi.

System zwrotu podatku dla eksporterów rapy naftowej w oparciu o blockchain

Źródło to mówi, że wszyscy eksporterzy ropy chcą, aby sam dział stworzył system, która zwracać może szybko podatki. Tak naprawdę zgodnie z publikacją.

Zaś z drugiej strony inne źródło, które jest powiązane z departamentem stwierdziło, że ta zmiana właśnie w systemie zwrotu podatku pozwoli temu departamentowi lepiej kontrolować podatkowe płatności oraz zapobiegnie przemytowi ropy eksportowanej na lokalną sprzedaż przez operatorów.

Bitcoin – gdzie kupić i sprzedać?

Do KTB dołączył Departament Podatków Specjalnych, aby wdrożyć technologię blokowego łańcucha w aktualizacji usług cyfrowej platformy, wzmacniając bezpieczeństwo jak i także umożliwiając szybki oraz do tego dokładny dostęp do danych, usprawniając usług w przejrzysty bardziej sposób oraz skuteczne, jak w drugim źródle wyjaśniono.

 Również wyjaśnił, że jest bardzo możliwe sprawdzenie wszelkich procesów w punkcie dowolnych łańcucha dostawi, w którym technologia w celu przyspieszenia procesu kontroli interweniuje oraz umożliwia także natychmiastową weryfikację. Szacuje się, że system zwrotu podatku jest opary na łańcuchu blokowy. Trzykrotnie przyspiesza on proces oraz także zmniejsza skutecznie wycieki podatku od samego eksportu ropy naftowej. Tak wynika z publikacji.

Poprawa efektywności

W ten sposób technologia blokowego łańcucha poprawi samą efektywność zarządzania danymi, ponieważ procesy dokładnie można zweryfikować, opierając się na tym, że ropa transportowana jest do magazynów z rafinerii, a wreszcie do krajów właśnie przeznaczenia, zgodnie z artykułem.

To nie byłby przypadek pierwszy zastosowania blokowego łańcucha związanego z naftowym przemysłem. W lipcu Repsol ogłosił, że technologię blockchain zastosuje do certyfikacji petrochemicznych procesów w celu osiągnięcia dużo większej wydajności w łańcuchach dostaw swoich własnych produktów.

Jak zacząć inwestować w Bitcoin?

Musimy także przypomnieć, że Repsol jest dokładnie częścią konsorcjum noszący nazwę OOC Oil & Gas łańcuch blokowy Consortium, które przeprowadzić zamierza weryfikację samej koncepcji z tą technologią nowatorską w roku 2019. Poza przyczynieniem się do przyjęcia globalnej technologii blokowych łańcuch, jak już informowaliśmy w marcu.

W oświadczeniu także wskazali, że konsorcjum w OOC (Komitecie Operatorów Morskich) rezyduje oraz także się składa z następujących założycielskich firm: Chevron, ExxonMobil, Hess, Repsol, Equinor, ConocoPhillips czy też Pioneer Natural Resources.

Rate this post

Leave a comment