Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

19 maja w poście na twitterze Tom Lee publikuje stwierdzenie, iż długotrwale utrzymujący się spadek akcji kryptowalut, czyli tzw. bessa zakończyła się. Dla przypomnienia, Tom Lee jest wspólzałożycielem Fundstrat Global Advisors i jednym z topowych analityków na Wall Street.

Zdaniem Toma Lee oznaką na powstanie z martwych rynku kryptowalut była konferencja Consensus, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku.

Znaczące wydarzenia

Zapoczątkowaniem było podzielenie Bitcoin Cash (BCH) na dwa forki, które miało miejsce w listopadzie 2018 r.

Według Lee przyczyniło się do tego również rosnące zainteresowanie kryptowalutami, poczynając od stycznia br. Kolejnym znaczącym wydarzeniem był intensywny wzrost obrotów pozagiełdowych, a także wmożona aktywność w łańcuchu bloków BTC. Pojawił się wówczas złoty krzyż na wykresie kryptowaluty, niewidziany od października 2015 r., który zwiastował wstęp do nowej hossy, której kulminacja przypadła na rok 2017.

Sprawdź również: Portfel sprzętowy Bitcoin Ledger Nano X

Zdaniem Lee można było zaobserwować na początku maja jak odporny oraz dojrzały jest rynek kryptowalut. Odnosi się tutaj do kontrowersji w sprawie Bitfinexa i Tethera, którym jednak nie wtórowały spadki na giełdzie. Całe zamieszanie zostało wywołane w Nowym Jorku przez prokuratora generalnego, który posądził rynek kryptowalut o utratę 850 milionów dolarów oraz pokrycie tych strat funduszami stablecoina.

W szeregach giełdy Lee jest znanym prognostykiem kursu kryptowalut, np. w kwietniu prognozował, że do 2020 r. BTC osiągnie poziom 20 000 USD. Niestety dzisiaj jest jasne, że mocno się pomylił, gdyż w ciągu tego okresu Bitcoin wraz ze wszystkimi altcoinami ciągle spadał, by ostatecznie odnotować spadek z 20 000 USD do 3 000 USD. Jednak nie można tutaj zapomnieć, że Lee zapowiadał wzrosty przez cały 2018 r.

Przeczytaj więcej: Mark Yusko – Bitcoin może być warty 400 tysięcy dolarów

Legenda w branży giełdowej

Jeden z kolegów po fachu Lee i najbardziej legendarny gracz giełdowy – Mike Novogratz również odniósł się do rynku kryptowalut. Novogratz nie widzi już szans na sukces dla innych tokenów i kryptowalut, jaki odniosło BTC. Jego zdaniem nie będą już one rosły tak, jak jeszcze dwa lata temu. Jednak pojawia się również wiele opinii, iż właśnie podczas nowej hossy to inne kryptowaluty, jak np. ETH będą górowały nad BTC.

Ważna informacja: Bitcoin Trader – Gra na giełdzie z oprogramowaniem
5/5 - (2 votes)

Leave a comment