Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin, a więc największy ze wszystkich kryptowalut, swoją straszliwą zmienność kontynuuje, co ekspertowi czy też osobie w ekosystemie uniemożliwia przedstawienie obrazu wiarygodnego czy też prognozy ścieżki przyszłej cen BTC.

Zbliża się już „połówka” bitcoinów, czy jesteś gotowy?

Prawda jest taka, że sama trudność w łańcuchu blokowych bitcoinów jest dokładnie korygowana co 2016 bloków wydobytych. Odpowiada to co dwa tygodnie, jeśli nie ma jakiś większych niedogodności w samej sieci blockchain BTC.

Właśnie w tejże korekcie górnicy już nacisnęli hamulec i to z całych sił, aby spowolnić nieco hashrate BTC, co w zupełności wystarczyło, aby zobaczyć sam spadek trudności o dokładnie 7%, co wszelcy eksperci wyrazili jako „dostosowanie największe od grudnia ubiegłego roku”. ale po korekcie ostatniej w dniu 8 listopada bieżącego roku.

Trudność wydobycia bitcoinów

Musimy na pewno zauważyć, że na początku obecnego roku sama trudność wydobycia bitcoinów wynosiła około 5,6 t niesamowicie wzrosło o 42% w ciągu jedenastu miesięcy.

Jednocześnie tak naprawdę hashrate wykazał także odczucia pozytywne ze strony wydobywczego sektora BTC w odniesieniu do spadku wydobywczej trudności ponieważ on wzrósł z 85,3 miliona TH/ s 104,9 miliona TH/ s.

Sama trudność wydobycia bitcoina jeszcze mocniej spadła od grudnia zeszłego roku. Po korekcie ostatniej z dnia 8 listopada bieżącego roku. Chyba się potwierdza, że koszt samego wydobycia wynosi średnio jakieś 8000 USD.

Istnieją także spekulacje, które ten spadek przypisuje chińskim górnikom. Oni zamykają właśnie swoje górnicze farmy BTC. Jednak nie jest to niezwykle, gdy weźmiemy pod uwagę sam cykle cen oraz zmienności, w których bitcoin się znajduje.

Spadki znaczące, które występują w roku 2015. W części najniższej historii, która nosi nazwę kapitulacji wydobywczej, wystąpiły także w 2016 roku oraz w roku 2017. Po wzroście gwałtownym poziomu trudności. Jeśli korekta następna różnicy jest dodatnia, to wygląda to tak z hashrate 100 E, dla rynku byłoby to niesamowicie optymistyczne. W ten sposób wyraził się dyrektor ds. cyfrowych technologii w Atlancie Alistair Milne. Oczywiście wyraził to wszystko w społecznościowych sieciach.

Wróćmy do teraźniejszości

Gdy wracamy do teraźniejszości, to razem ze wzrostem samej trudności wydobycia, także wzrosła konkurencja o nagrody w zasadzie za każdy blok.

Jednak tuż po korekcie górnicy zrobili najwyraźniej przerwę od nadepnięcia właśnie na hamowanie, zmniejszając tym samym hashrate do minimum tymczasowego. Jest to około 86 EH / s. Trudność dostosowana została do poziomu znacznie wyższego, a niżeli przed dostosowaniem ponownym – górnicy wrócili jaki z zemstą. Hashrate ponownie się wy łączyć, z prędkością ponad 104 EH / s.

Zaraz po ponownym dostosowaniu ten wzrost działalność górnicza znacznie wzrosła w Poolin oraz w F2Pool, które wyprodukowały łącznie ponad 36% bloków w dniach ostatnich.

Spoglądając troszkę na wartość każdego z tokenów bitcoin. Pomimo samego wzrostu wydobycia rynkowa cena BTC spadła o jakieś 8 800 USD pod presją samego wzrostu sprzedaży.

Rate this post

Leave a comment