Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W ciągu zaledwie kilku godzin najsłynniejsza kryptowaluta, jaką jest Bitcoin, osiągnęła robiący wrażenie przyrost ceny do wartości 8750 dolarów. Pobudziło to użytkowników Twittera do szerokiego komentowania tego wydarzenia.

Poza licznymi opiniami, skok wartości Bitcoina wywołał także liczne próby przewidywań odnośnie do tego, jak zmieni się rynek kryptowalut w najbliższym czasie. Pojawiły się także wszechobecne wykresy cen i dyskusje na ten temat.

Pozytywny głos

Tak dynamiczny, niemal dziesięcioprocentowy przyrost, który dodatkowo miał miejsce w wyjątkowo krótkim czasie, wywołał mnóstwo optymistycznych komentarzy wśród osób śledzących aktualne kursy kryptowalut. Takie wygłaszali między innymi popularny The Crypto Dog oraz programistka Hannah Rosenberg. Ta druga stwierdziła, że najwspanialszym, co jest w technologii, jest to, że w zasadzie nie trzeba czekać z realizacją marzenia jej córki, która powiedziała dumnej mamie, że zamierza pójść w jej ślady i – podobnie jak ona – zostać programistką.

Aktualny kurs Bitcoin

Przeczytaj również: Bitcoin Trader – Gra na giełdzie z oprogramowaniem

Negatywny głos

Nie brakowało również mniej optymistycznych opinii. Samson Mow, CSO BlockStream, uważa, że tego typu wahania i skoki wartości BC sprawiają, że w niedługim okresie czasu nawet najlepszym specjalistom trudno będzie przewidzieć jego kolejne ruchy. W podobnym kontekście wypowiadał się Max Keiser. Jego zdaniem: Za parę lat spadek ceny z 20 tys. dolarów do 3 tys.dolarów będzie ledwie widoczny na wykresach. Praktycznie nieistotny.

Sprawdź również: Bitcoin w tym tygodniu może osiągnąć wartość 9 tys. USD
BitcoinBitcoin CashBitcoin GoldBitcoin DiamondBitcoin SV
Bitbay.netBitbay.net Bitbay.net Bitbay.net Bitbay.net
Coindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.comCoindeal.com
Binance.comBinance.comBinance.comBinance.com

Przyszłość Bitcoina

Dalsze prognozy dla bitcoina zdają się wyglądać naprawdę korzystnie. Wiele osób zawodowo zajmujących się śledzeniem kursów walut zakłada, że przekroczenie granicy 9 tys., a nawet 10 tys. dolarów wkrótce będzie możliwe. Choć i w tym przypadku nie brakuje rozbieżności zdań. Niektórzy sceptycy, do których należy między innymi Kevin Godbold, twierdzą, że ten skok ceny najpopularniejszej kryptowaluty jest jedynie zjawiskiem tymczasowym. Nie ma więc czym się ekscytować, gdyż długo ono nie potrwa. Jak jednak będzie w rzeczywistości? Pozostało nam jedynie czekać.

Warto przeczytać: Portfel sprzętowy Bitcoin Ledger Nano X
5/5 - (1 vote)

Leave a comment