Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Na skutek otrzymywanych sygnałów mówiących o nieprawidłowościach a także nadużyciach firma Exp Asset Ltd, której twórcą jest Patryk Krupiński wzbudzała wiele podejrzeń. Zainteresowanie tematem owej firmy, która zajmowała się szeroką ofertą pakietów edukacyjnych, wykazała Fundacja  Trading Jam Session. Oficjalna wiadomość opublikowana w mediach społecznościowych mówi o tym, że projekt upadł. W związku z czym pojawia się wiele pytań, czy upadek był na skutek niepowodzeń czy raczej od początku mieliśmy do czynienia z piramidą finansową?

Gigantyczny zysk w krótkim czasie

Patryka Krupińskiego jest osobą znaną w Polsce z tego, że jest traderem a także  analitykiem finansowym. To on założył w czerwcu 2017 roku Exp Asset Ltd. Głównym celem firmy było oferowanie zakupu pakietów edukacyjnych na aż pięciu poziomach. Użytkownicy zyskiwali możliwość szkoleń o inwestowaniu a także spekulacjach czy tradingu roomów i webinarów. Szkolenia miały pomóc w uzyskaniu dochodu szacowanego na 120 % z zainwestowanych środków.

Traderzy mieli inwestować zyskiw imieniu użytkowników na rynkach zarówno tradycyjnych jak i cyfrowej waluty. Istniała również możliwość zakupienia samej mocy obliczeniowej służącej do kopania cyfrowej waluty. Umożliwiono również zarabianie poprzez pozyskiwanie kolejnych użytkowników, czyli zarabianie poprzez zachęcanie.

Pozycja firmy była przez cały czas niepewna otóż nie pojawiała się ona na żadnej liście licencjonowanych podmiotów. Założyciel firmy tłumaczył to tym, że firmy świadczące usługi edukacyjne nie wymagają takich wpisów.

Zakończenie działalności tuż po doniesieniach o ataku hakerskim.

Bardzo ważnym dniem w istnieniu firmy jest 19 sierpnia br. otóż tego dnia opublikowano informację dotyczącą awarii systemu a chwilę później o ataku hakerskim.

“Użytkownicy,

W dniu dzisiejszym platforma Exp Asse została zaatakowana przez hakerów. Nie jest to pierwsza próba wykradnięcia bazy danych. Jednakże tym razem skutki są potężne, zostały uszkodzone ważne pliki. Wciąż dyskutujemy o krokach jakie możemy podjąć aby odzyskać straty i zapobiec następnym.  Przepraszając za zaistniałą sytuację zapewniamy, że pracujemy nad usprawnieniem bezpieczeństwa Państwa danych.”

Kolejnego dnia ogłoszono o zakończeniu działalności. Do tej wiadomości dołączono sprawozdanie finansowe, jednakże jest ono niespójne, gdyż przedstawione kwoty się nie sumują.

„Na skutek ataku hakerskiego, nie jesteśmy w stanie przywrócić systemu aby mógł on działać poprawnie.

Posiadamy wiele ważnych danych, które udało nam się odzyskać. Są to przede wszystkim dane finansowe.

Usługi sprzedane przez Spółkę wynoszą : 1.661.452,95,14 USD 

Zyski przekazane użytkownikom: 1.758.507,43,14 USD

Zyski netto: 97.054.487,03 USD.

Udział w Exp Asset nie przyniósł oczekiwanych zysków jednakże nikt nie poniósł strat. Każde konto będzie rozliczane oddzielnie, a środki będą wypłacane systematycznie. Wszystko wymaga czasu.

[…]Ponadto, mamy nadzieje, że wciąż darzą nas Państwo zaufaniem i że uda nam się to zaufanie utrzymać. Ostatnie lata pracy pokazały nam, że warto i że jesteśmy w stanie stworzyć coś tak cudownego, i przez lata żyć tym.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom  a także bogatsi o doświadczenia obiecujemy uruchomić coś co będzie jeszcze bardziej potężne niż EXP ASSET. „

Powstanie giełdy cyfrowej waluty a także zapowiedź zwrotu środków.

Exp Asset posiadał wykupione hostingi, jednym z takich miejsc był Amazon. Prawdziwa burza rozpętała się w momencie, gdy jeden z użytkowników zwrócił się właśnie do nich z zapytaniem, czy serwery spółki został zaatakowany. Odpowiedź jakiej udzieliła firma oczywiście była przecząca. Exp Asset również zaangażował się w tą sytuację i poinformował na swoich stronach, że z Amazonem związany jest jedynie hostingowo i nie dopuszcza go do dostępu do posiadanej bazy danych. Ponadto wnosili zachowanie spokoju.  Przewidzieli oni ogłoszenie procedury, służącej do samodzielnej weryfikacji przez użytkowników, co umożliwi im wypłatę środków. Najwięcej spekulacji wywołało zakończenie tej wypowiedzi, brzmiące następująco:

„Nasz powrót będzie spektakularny. Powrócimy ze zdwojoną siłą już wkrótce. Informujemy Was, że w planach mamy uruchomienie giełdy kryptowalut, dzięki której zyskacie możliwość zarobienia dużych pieniędzy.”

Czy aktualna sytuacja w której znaleźli się użytkownicy Exp Asset zachęci ich do dalszej współpracy?

Według oficjalnych danych, firma w celach weryfikacji użytkowników wymaga takich danych (prócz danych osobowych wymaga np. ID afiliacyjne itp.), że tylko 83% osób wypełniło formularze poprawnie. 8 września rozpoczęto wypłaty środków.

Informacje o Exp Asset dostarczane przez byłego inwestora

Na Youtube istnieje kanał prowadzony przez osobę posługującą się pseudonimem Crypto Analyzer, owy kanał opowiada o tym co dzieje się w Exp Asset. Osoba prowadząca te relacje jest byłym entuzjastą tego projektu. Chwilę przed pojawieniem się oficjalnej informacji dotyczącej zakończenia Exp Asset, Crypto Analyzer spostrzegł, że na platformie zaprzestano naliczania należnych prowizji. Kolejnym krokiem było relacjonowanie tego co dzieje się z samym projektem.

Jaka jest prawda, czy mieliśmy do czynienia z piramidą finansową czy z przerostem ambicji MLM? Owych odpowiedzi uzyskamy zapewne w najbliższych tygodniach. Pojawiające się ciągłe informację na facebooku firmy, dają nadzieje tym co liczą na zwrot swoich środków.

Rate this post

Leave a comment