Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Według Spencera Bogarta Bitcoin podejmie walkę w wielkim kryzysie finansowym.

W świecie od dawna oczekiwany jest kryzys gospodarczy. Zbliża się on wielkimi krokami. Według analiz zebranych danych makroekonomicznych wielu światowych gospodarek nastąpi wzrost spowolnienia tempa. Recesja spędza sen z powiem nawet Amerykanom, wszyscy obawiają się jej nadejścia.
Historia uczy nas, że dotychczasowe sytuację, które miały miejsce odbywały się następująco, zebrany kapitał inwestycyjny przerzucany był z jednego rynku na drugi, czyli z rynku akcyjnego do aktywów, które uznawane były za bezpieczniejsze. Czy zbliżający kryzys odbędzie się podobnie? A może okaże się, że to nie złoto a cyfrowa waluta zapewni stabilność i bezpieczeństwo?

Kryptowaluta w czasie kryzysu.
Czy Bitcoin okaże się bezpieczną przystanią?

Znany Komplementariusz Blockchain Capital –  Spencer Bogart, działający w firmie Venture Capital nie boi użyć się stwierdzenia, że jedyną bezpieczną przystania na dłuższą skalę w czasie kryzysu może okazać się jedynie Bitcoin. W swojej wypowiedzi przedstawia również bardzo zróżnicowane podejście do ceny najstarszej z kryptowalut.

Twierdzi, że będzie się ona kształtować przede wszystkim na podstawie wszelkich wydarzeń jakie będą miały miejsce w gospodarce. Określa on, że ryzyko dewaluacji monetarnej może mieć wpływ na cenę cyfrowej waluty.

– Jedyną bezpieczną przystanią może okazać się najstarsza z kryptowalut czyli Bitcoin.  Tego jestem absolutnie pewny. (…) Moment w którym obecna jest dewaluacja monetarna, sprawiają, że takie rzeczy jak kryptowaluta zyskują na swojej atrakcyjności. Ponadto, uważam, że jest to ogromny czynnik mający na celu napędzanie stosunkowo niedawny wzrost.

W wypowiedziach Bogart podkreśla, że według niego kryzys gospodarczy nie zaszkodzi BTC, że po mimo sytuacji kryptowaluta wciąż będzie dobrze funkcjonować, a jej cena będzie wciąż ulegać wzrostom.

– Kiedy weźmie się pod uwagę kryzysy polegające na braku płynności finansowej, należy przyjąć teorię, że Bitcoin  rozpocznie walkę o podwyższenie swojej ceny. 

Dewaluacja pieniądza fiat przepowiada świetlaną przyszłość BTC

Jednakże, pomimo ogromnego optymizmu w wypowiedziach Spencera Bogarta, niewielu ekspertów popiera jego podejście. I choć wydawałoby się, że jest on osamotniony w swoich teoriach, ostatnio wśród wielu przeciwnych wypowiedzi znalazła się jedna wypowiedź popierająca teorię Spencera. Autorem słów jest znana osobistość w świecie finansowym – Mike Novogratz.

Człowiek o bogatej przeszłości, był związany z Goldman Sachs a także pełnił funkcję dyrektora w firmie inwestycyjnej Fortress Investment Group. Ponadto ostatnio zainteresował się rynkiem kryptowalut a także blockchainami.  W swoich wypowiedziach opiera się na tezie Spencera, podkreśla, że jest zdania jakoby dewaluacja miała wpływ na cenę Bitcoina.

Z początkiem sierpnia opublikowano wypowiedź  Novogratza brzmiącą następująco: Cena Bitcoina może rozpocząć daleką ucieczkę przed niestabilnością w HKG. Podczas wojny walutowej to kryptowaluta może okazać się bezpieczną przystanią.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment