Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W komunikacie prasowym z 14 listopada b.r. Walmart Canada i DLT Labs ogłosiły kompletne rozwiązanie dla łańcucha blokowego do zastosowania w dowolnym przemyśle w sieciach ładowania oraz płatności.

Nowy system

Komunikat mówi o systemie wykorzystującym technologię księgowości rozproszonej, dotyczącej śledzenia dostaw, sprawdzania transakcji, automatyzacji płatności, a także uzgodnień pomiędzy Walmart Canada i jej operatorami, dostarczającymi towar do ponad 400 sklepów detalicznych. Od 1 lutego 2020 roku będą mogli za pomocą aplikacji mobilnej lub portalu internetowego uzyskać dostęp do sieci dostawcy zewnętrzni Walmartu.

Dla zautomatyzowania danych ładowania i płatności partnerstwo między firmami zostało powierzone wiodącej platformie łańcucha dostaw DLT, o nazwie DL Asset Track, która koncentruje się na obniżaniu kosztów w sieci, gwarantując Kanadyjczykom niższe ceny.

Sieć pozwala zarządzać logistyką i dostawami w czasie rzeczywistym, mając połaczenie pomiędzy Walmart a flotą dostawców, a wszystkie dane są dostępne w księdze rachunkowej.

Dzięki łańcuchowi można zautomatyzować większą liczbę faktur, rozliczeń i płatności w czasie rzeczywistym. Ponadto bez zbędnych szkoleń można łatwo zintegrować nową sieć z systemami każdego dostawcy.

Starszy wiceprezes ds. Logistyki i łańcucha dostaw w Walmart Canada, John Bayliss powiedział, że Walmart Canada poświęca dużo uwagi wydajności i logistyce ze względu na duże obciążenia dostawców, które wynoszą ponad pół miliona ładunków do zmagazynowania rocznie, a to ogromna ilość transakcji. Zwrócił również uwagę na technologię blockchain i jej zalety.

Pierwsi na świecie

Bayliss zaznaczył, że nowa platforma zapewnia przede wszystkim przejrzystość pomiędzy Walmart Canada, a jej kontrahentami, a także zwiększa szybkość transakcji oraz przynosi znaczne oszczędności kosztów. Loudon Owen natomiast, ze strony DLT Labs zaznaczył, że jest to pierwszy tak duży łańcuch blokowy na świecie dla dużych firm. Dodał, że jego firma chętnie współpracuje z tak innowacyjną organizacją, jak Walmart Canada, która wprowadza pierwsze na świecie rozwiązanie blockchain dla branży produkcyjnej.

Sieć znacznie zwiększy wartość logistyki i zarządzania płatnościami

Owen także wspomniał o zaletach stosowania blockchainu, twierdząc, że jest to rewolucyjny krok w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw, a to przez wzgląd na bezpieczeństwo technologii w wymianie informacji oraz przy ograniczaniu marnotrawienia zasobów.

Firma Bison Transport jest odpowiedzialna za wdrożenie pilotażowej sieci nowych płatności w oparciu o blockchain. Wypowiedział się na ten temat Rod Hendrickson, wiceprezes ds. finansów firmy.

Uważą on, że to świetny pomysł, gdy partnerzy tworzą innowacje korzystne dla obu stron biznesu. Że nowa sieć znacznie usprawni  i skróci formalności, a tym samym pozwoli obu firmom prężniej i wydajniej działać na rynku.

Niektóre firmy już skorzystały z pilotażowego systemu. M.in. w Indiach do identyfikowania dostaw krewetek, czy w USA podczas monitorowania leku opracowanego przez Merck.

Rate this post

Leave a comment