Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Całkowita wartość wszystkich walut cyfrowych kształtuje się na poziomie blisko 300 miliardów dolarów. Nic wiec dziwnego, że ataki hakerskie na giełdy i portfele kryptowalutowe trwają nieprzerwanie. Powyższa sytuacja powoduje, że popyt na ubezpieczenia dóbr cyfrowych rośnie w bardzo szybki tempie.

Zarówno Lloyd’s of London, Aon oraz liczne startupy zajmujące się świadczeniem usług z zakresu ubezpieczeń cybernetycznych czerpią w ostatnimi czasy spore zyski z tytułu prowadzonych działalności. Clem Chambers, czyli nikt inny jak sam prezes ADVFN twierdzi, że powodem całego zamieszania  jest swoista wojna handlowa. Może się ona przyczynić to tego, że kapitał zacznie uciekać także w stronę Bitcoin (BTC). Czego rezultatem może być spektakularny wzrost wartości tej kryptowaluty do poziomu 20 000 dolarów jeszcze przed końcem bieżącego roku kalendarzowego.

Kurs Bitcoina (BTC) wzięty w jasyr

Jeszcze dwa lata wstecz rynek zajmujący się ubezpieczeniami walut cyfrowych praktycznie był niezauważalny. Na chwilę obecną przychody generowane przez działalność tego typu mieści się w przedziale od 200 do 500 milionów dolarów. I jakby tego było mało ma on szansę na swój dalszy, dynamiczny rozwój.

Warto zauważyć, że ilekroć zostaje poruszony temat wojny handlowej prowadzonej między Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej i Chinami  towarzyszy mi pojawienie się nowych wiadomości medialnych. Czy to pod postacią tweeta czy też szeregu nowych taryf pochodzących z Pekinu. Bez względu na ich formę mają one niesamowity wpływ na notowania najpopularniejszej i najstarszej waluty cyfrowej czyli Bitcoin (BTC).

Najnowszy scenariusz opracowany przez Clem Chambers ,czyli prezesa DVFN, związany z przepychanką między wspomnianymi wcześniej państwami może doprowadzić do wzrostu wartości Bitcoin (BTC) pod koniec bieżącego roku kalendarzowego do poziomu 20 000 dolarów.

Zdaniem Clem Chamberaa, najskuteczniejszym sposobem utraty zgromadzonej waluty cyfrowej, jest powiększanie swoich zasobów w dogodnych warunkach oraz pozbywanie się ich w sytuacji mniej dla nasz korzystnej. W jego opinii najlepiej zachowuje się i najwięcej zyskuje ten, kto w ciężkich czasach nie podejmuje żadnych nerwowych zachowań. Przecież wszyscy znamy powiedzenie „co nagle to po diable”.

Ostatnimi czasy chiński juan w widoczny sposób traci na swojej wartości. Jest to spowodowane między innymi przez czynniki i sytuacje związane oraz generowane przez trwająca wojna handlowa ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. Pikanterii zaczynają też dodawać nieustannie pojawiające się doniesienia oraz coraz wyraźniejsze oznaki, że Chińczycy zdecydowanie częściej niż do tej pory zamieniają swoje tradycyjne fundusze właśnie na Bitcoiny (BTC).

Zgodnie z wnioskami płynącymi z najnowszej analizy nie tylko przygotowanej, ale również przeprowadzonej przez Bloomberga ujemna korelacja między chińskim juanem, a Bitcoinem (BTC) spadła w ciąg ostatniego tygodnia tak nisko jak nigdy dotąd. Co może być swoistym świadectwem słuszności powyższych założeń.

5/5 - (1 vote)

Leave a comment