Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W ciągu kilku ostatnich lat zauważalna jest tendencja dążenia do przyjęcia oraz powszechnego użytkowania bitcoina i innych kryptowalut, co w dużej mierze promowane jest przez uznane przedsiębiorstwa. Na przestrzeni 2019 roku odnotowano wzrost ceny BTC o około 200%. Działa to w dwojaki sposób, z jednej strony ułatwia, a z drugiej skomplikowała przyjęcie wirtualnych walut. Dyrektor naczelny giełdy kryptowalut twierdzi, że osoby, które dokonały zakupu BTC nie przestają rozmyślać o przyszłej cenie waluty.

90% inwestorów w Bitcoina jest spekulantami

Wzrost cen kryptowalut sprawia, że inwestorzy nie dokonują operacji gospodarczych na nich, ponieważ czekają na dalszy wzrost wartości. Na rynku kryptowalut pojawiają się pogłoski, że przyczyni się to do olbrzymiej hossy z 2017 roku. Pl kilku miesiącach doszło do ogromnego spadku kilka miesięcy później.

Marcus Swanepoel, który jest dyrektorem wykonawczym firmy Luno z siedzibą w Londynie, w wywiadzie udzielonym dla CNBC, stwierdził, że użytkownicy bitcoina wykorzystują go na różne sposoby. Podkreślił, że komplikacje pojawiają się w kwestii tego, kto co robi a widoczność na rynku nie jest dostosowana do bieżących potrzeb. Zgodnie z jego szacunkami, 90% nabywców kryptowalut to spekulanci inwestycyjni, posiadających wiedzę o tej dziedzinie. Pozostałą część stanowią rzeczywiste transakcje.

Z publicznego blockchaina wynika, że w kwietniu bieżącego roku odnotowano 400-milionową transakcje od 2009 roku, czyli momentu utworzenia. Swanepoel uważa, że za generowanie znaczącej części wolumenu odpowiedzialni są Chińczycy. Podkreśla, że Chiny od samego początku były motorem rozwoju bitcoina, wspierały jego płynność i wartość. Chińczycy nadal użytkują BTC, jednak rezygnują z ograniczenia do chińskich platform. Wskazuje, że Chiny są miejscem intensywnego handlu detalicznego, ponieważ obywatele zajmują się handlem aktywami.

We wrześniu 2017 roku, rząd chiński zakazał dokonywania transakcji kupna sprzedaży kryptowalut oraz tworzenia ICO. Zamknięto wówczas około 200 chińskich giełd kryptowalut oraz platform. Rząd dąży do tłumienia dalszego ich wydobywania.

Zdaniem Swanepoela obecny wzrost ilości dokonywanych transakcji przy użyciu bitcoina w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce oraz Azji Południowo-Wschodniej spowodowany jest uznaniem Bitcoina jako bezpiecznej inwestycji. Ilościowo nie prześciga złota, jednak dla wielu osób to doskonała alternatywna inwestycja. Stwierdził, że w każdym portfelu inwestycyjnym powinny znaleźć się Bitcoiny, choćby w małej ilości, pomimo znaczącego ryzyka, zwroty mogą być ogromne.

Wartość bitcoina osiąga psychologiczny poziom 10. 000 USD 

Dokonywane analizy obecnej sytuacji rynkowej Bitcoina, przedstawiają dwie sprzeczne tendencje. Przewidują wzrost i spadek wartości BTC. Arkadiusz Jóźwiak twierdzi, że najlepszą inwestycją może być pozycja gotówkowa, co oznacza brak wartościowej pozycji na Bitcoinie. Wskazuje, że przekroczenie granicy 11.000 USD lub oscylowanie poniżej 9.400 USD umożliwi określenie przyszłości najstarszej kryptowaluty.

Rate this post

Leave a comment