Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uniswap TVL osiąga trzy miliardy dolarów

Uniswap się stał pierwszym protokołem DeFi, który osiągnął trzy miliardy dolarów pod względem TVL, który już wzrósł o 2,5 procent w ciągu dwudziestu czterech godzin. Kryptograficzne zabezpieczenie zablokowane w różnych pulach płynności właśnie na DEX wzrosło o około tysiąc siedemset procent w ciągu ostatnich dziewięćdziesięciu dni.

Większość tejże wartości ulokowana została w dokładnie czterech pulach płynności, które bazują na Ethereum. Służą one do farmingu tokenów UNI. Około 2,36 miliarda dolarów rozłożonych jest na cztery pule, ale zachęta do wydobywania tokenów się zakończy w dniu 17 listopada, a więc nastąpi prawdopodobnie odpływ płynności właśnie z Uniswap.

Opłaty ze wszystkich pul będą w dalszym ciągu naliczane, ale już nie będzie dystrybucji UNI. Prawdopodobne jest , że Uniswap wprowadzi pule alternetywne wydobycia zysków, aby móc utrzymać płynność na protokole, chociaż nie było jeszcze ogłoszeń w kanałach oficjalnych.

Sama cena UNI od wczoraj wzrosła o kolejne szesnaście procent i kształtuje się obecnie na poziomie 3,15 USD. UNI w zeszłym tygodniu także zyskał aż sześćdziesiąt dwa procent, ale pozostaje nadal ponad pięćdziesiąt procent niższy od poziomu rekordowego.

Wydaje się w tym momencie bardzo mało prawdopodobne, że sama cena tokena UNI ponownie w najbliższym czasie powróci do tychże poziomów, szczególnie jeśli nastąpi wyprzedać po zakończeniu tak zwanego farmingu w przyszłym tygodniu.

Przebudzenie

UNI obecnie nie jest jedynym tokenem wyższym DeFi. Według Messari naprawdę wszystkie korzyści są bardzo imponujące:

Token YAX firmy yAxis osiągnął możliwie najlepsze wyniki. Wczoraj zyskał ponad dziewięćdziesiąt procent podczas gdy token MTA z firmy Meta podskoczył o pięćdziesiąt procent w identycznym okresie.

Tokeny z Loopring, Curve, Swerve, UMA, a nawet sieci bojowej bZx zarobiły już ponad dwadzieścia procent w ciągu ostatniej dobry. Takie wyróżnienia jak: Aave, Bancor, Balancer, Compound, Yearn oraz SushiSwap odnotowują zyski dwucyfrowe.

Zamów olejki CBD i zapłać bitcoin – KupCBD.PL

Rate this post

Leave a comment