Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wieloryb z 530 tysięcy ETH, który nieaktywny był od roku 2015, dokładnie trzy miesiące temu zaczął w sposób stopniowy się pozbywać swoich monet. Na rynek już zrzucił 320 tysięcy ETH. Tymczasem cena Ethereum znacznie nurkuje w dół do niespotykanych poziomów od dziesięciu miesięcy.

Wieloryby na rynku kryptowalut tak naprawdę nie są czymś specjalnie niespotykanym. To tak naprawdę inwestorzy, którzy dysponują kapitałem bardzo dużym Bitcoinami czy też kryptowalutami innymi. Z uwagi na naprawdę ogromne ilości monet, jakie w swoim portfelach kumulują, obwiniane są często o różnego rodzaju manipulacji oraz również spadki czy też ewentualnie wzrosty cen.

Wieloryby, wyborami swoimi w bardzo dużym stopniu decydują o samym kierunku, w którym rynek zmierza. Zrzucając tak naprawdę większą ilość monet na rynku wywołać mogą FUD, a więc strach u indywidualnych inwestorów. Prowadzi to do wyprzedaży oraz spadków, aby odkupić następnie dużo taniej walor dany. Z kolei zaś kupując bardzo dużą ilość monet wywołać mogą FOMO, a więc nic innego jak entuzjazm u inwestorów innych, pompując cenę, aby sprzedać ostatecznie swoje kryptowaluty na górce.

Wieloryb już wyprzedaje Ethereum

Jak donosi nijaki Alex Svanevik, z adresu właśnie portfela Ethereum aż załadowanego 530 tysięcy ETH, od dokładnie dwudziestego piątego września ubywa systematycznie monet, które wówczas były warte prawie dziewięćdziesiąt milionów USD. Wieloryb, do którego portfel należy od blisko jakiś trzech miesięcy zrzuca swoje kryptowaluty na rynek. Do tej pory tak naprawdę, w kilku transakcjach już wyprzedał ponad 321 tysięcy ETH. Bardzo ciekawe jest to, że adres ten nieaktywny był (nie licząc samych transakcji o wartości zerowej)oraz HODLował EHT od roku 2015, od samego momentu przedsprzedaży ICO.

Według Etherscan, transakcja pierwsza na koncie miejsce miała dwudziestego piątego września, następnie, tak około co dwa tygodnie, z konta zostały wyprowadzone kolejne tokeny, od kilkunastu aż do kilkudziesięciu tysięcy ETH w zasadzie w każdej transakcji. Nie jest także jasne to, dlaczego to tak zwane konto wielorybie było przez długi czas nieaktywne, ani dlaczego właśnie tej wieloryb się pozbywa akurat teraz swoich własnych monet.

Cena ETH (Ethereum) właśnie spada do poziomu najniższego od lutego

Obecnie kurs Ethereum jedynie wynosi 123 USD. To właśnie w ciągu doby ostatniej cena Ethereum spadła niemal o siedem procent, a wciągu tygodnia jest to dokładnie o szesnaście procent. W rzeczywistości jednak, sama cena monety tak niska nie był aż od siedemnastego lutego. Kryptowaluta zbliża się powoli do swoich minimów tegorocznych na poziomie dokładnie 103 USD. Jak widzimy na załączonym obrazku same kursy naprawdę nas potrafią zaskoczyć. W zasadzie zaskakują na każdym kroku oraz do tego również nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszelkich skoków czy też spadków. Powinniśmy się już do tej dynamiki przyzwyczaić. Czas pokaże jak będzie w tej sytuacji dalej.

Rate this post

Leave a comment