Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aktualnie kurs ETH wynosi około 400 dolarów amerykańskich. Wystarczył tydzień, by kryptowaluta wzrosła o ponad 24%! Dodatkowo Fundacja Etherneum poinformowała, że już ostatnia i oficjalna testowa sieć publiczna Etherneum 2.0 (Medalla) została już uruchomiona.

Cena Ethereum w górę

Niedziela była dniem, gdy Ethereum (ETH) osiągnął swój najwyższy wynik od przeszło dwóch lat. Kryptowaluta przekroczyła bowiem poziom 400 dolarów amerykańskich pierwszy raz od sierpnia 2018 roku. Niestety po osiągnięciu tego rekordu w tym roku nagle załamała się i spadła o 15%. Wystarczyła jednak tymczasowa korekta i ET wrócił na właściwe tory i ponownie jest blisko 400 USD.

Obecnie kurs ETH to około 398,2 USD. Patrząc na ujęcie dobowe, zmianę można uznać za symboliczną, ale patrząc na zakres tygodniowy to cena kryptowaluty wzrosła o ponad 24%!

Profesjonalny trader i analityk, Rakesha Upadhyah, stwierdził, że jeśli byki mogą „wypchnąć największego altcoina powyżej strefy oporu 400-415 USD, to możliwy jest wzrost do 480 USD„. To sprawia, że może czekać nas naprawdę ciekawy okres.

Co ciekawe, wcześniej w tym tygodniu Arthur Hayes, który jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem BitMEX, napisał, że kolejnym celem po przekroczeniu progu 400 USD będzie dotarcie do 500 USD. Poziomu tego nie udało się osiągnąć od lata 2018.

Co ciekawe, także analitycy i holderzy Ethereum są bardzo pozytywnie nastawieni do tych informacji. Spowodowane to jest nadchodzącą aktualizacją sieci.

Ethereum 2.0: Testowa sieć Medalla została uruchomiona

W niedawnym ogłoszeniu Fundacji Ethereum możemy przeczytać, że 4 sierpnia została uruchomiona testowa sieć Medalla. Jest to ostatnia już sieć testowa. Następnym etapem będzie uruchomienie głównej sieci Ethereum 2.0. Jej start został zaplanowany na listopad tego roku.

Twórcy tej sieci zapowiadają, że Ethereum 2.0 będzie znacznym ulepszeniem, a także największą w swojej historii aktualizacją sieci Ethereum. Aktualizacja ta ma przyśpieszyć i usprawnić sieć bolckchain. Twórcy twierdzą, że poprawiona zostanie zarówno skalowalność, jak i wydajność sieci. Ma też zapewnić nagrody dla wszystkich jej użytkowników za stakowanie.

Jeden z deweloperów nowej sieci, Danny Ryan, uważa, że uruchomienie sieci Medalla ma olbrzymie znaczenie. Jego zdaniem umożliwia ona testowanie krytycznych funkcji rozwiązania w środowisku naturalnym. Dzięki temu użytkownicy i deweloperzy mają możliwość zbadania jej wydajności oraz skalowalności.

Według Ryana uruchomienie Medalla to kamień milowy w całym procesie rozwoju Ethereum 2.0. Dodał też, że jeśli sieć ta będzie stabilna, to następnym etapem będzie uruchomienie głównej sieci. Stwierdził też, że to będzie oznaczać lata ciężkiej pracy niezliczonej ilości osób – inżynierów, badaczy, ale również członków społeczności. Na koniec dodał, że ma nadzieję, że wszyscy są tak podekscytowani tym wydarzeniem tak, jak on.

Czy prognozy analityków okażą się słuszne i czy ETH osiągnie poziom 500 dolarów? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niedługo.

Rate this post

Leave a comment