Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bezsprzecznie trwa moda na tokenizowanie różnych aktywów. Obecnie temu procesowi poddano najcenniejszy metal szlachetny na świecie, a mianowicie złoto. Najnowszy token został już udostępniony przez platformę CoinShares. Kruszec, który przekształcono w token pochodzi od szwajcarskiej firmy MKS SA, która właśnie prowadzi dystrybucję metali szlachetnych.

Prekursor tokenizacji złota – CoinShares

Niedawno strona CoinShares ogłosiła opinii publicznej, że zamierza rozpocząć proces emisji tokenów, które będą przekształcone z jednego z najcenniejszych kruszców na Ziemi, a konkretnie złota. Token przyjął nazwę DGLD, a właścicielem tokenizowanego metalu jest szwajcarski koncern MKS SA. Jednym z prezentowanych zalet, jakie ma posiadać te rozwiązanie stokenizowania złota jest fakt, że ten kruszec jest jednym z najstabilniejszych aktywów, którym bardzo trudno manipulować.

Bezsprzecznie ten czynnik miał ogromne znaczenie w decyzji na temat podjęcia działań tokenizacji złota. Jeśli dodamy do niego technologię blockchain, a tak się właśnie stało dzięki staraniom platformy CoinShares, to będziemy świadkami powstania nowoczesnego, a zarazem innowacyjnego systemu handlowego, którego zasięg obejmie cały świat.

Pozytywy działań CoinShares

Przeprowadzenie tokenizacji złota przez platformę CoinShares z całą pewnością pozytywnie wpłynęło na zwiększenie płynności transakcji. Co więcej, także je przyspieszyło oraz zagwarantowało zmniejszenie cen opłat, które są generowane podczas interesów. Cały projekt powstał w oparciu o technologię blockchain bitcoin, która przez większość ekspertów jest uznawana za jeden z najbezpieczniejszych systemów, których działania skupia się na łańcuchach bloków. Taki rodzaj sieci umożliwia przedsiębiorcom opcję łatwego i przede wszystkim efektywnego gromadzenia tokenów reprezentowanych przez złoto.

Dodatkowe rozwiązanie – Sidechain Ocean

Żeby innowacyjności było mało, to zastosowano w projekcie jeszcze jeden dodatkowy bonus. Koncern CommerceBlock udostępnił zaprojektowany przez siebie Sidechain Ocean. Jest to rozwiązanie technologiczne, które znacząco przyczynia się do poprawy szybkości zleceń płatności i transakcji, które zostały zaksięgowane. Co więcej, tego typu możliwość również zmniejsza wysokość opłat, które występują w całym procesie rejestracji i wysyłania pieniędzy. Sidechain również poszerza dostęp do prezentowanych przez platformę możliwości oraz poprawia obsługę tzw. inteligentnych kontraktów.

Dla każdego coś miłego

Jedną z największych zalet nowego tokenu DGLD jest z całą pewnością jego ogólnodostępny charakter. Mogą go zakupić nie tylko detaliczny inwestorzy i przedsiębiorcy, ale również Ci instytucjonalni. Co więcej, CoinShares skupił się również na tym, aby jego produkt dotarł do każdego miejsca na Ziemi. W ten oto sposób jest on dostępny już mniej więcej w 200 krajach; to bardzo duża liczba, biorąc pod uwagę, że token dopiero pojawił się na światowych rynkach. Handel tym tokenem odbywa się za pomocą kryptograficznej giełdy o nazwie PIT. Ta platforma zapewnia swoim użytkownikom bufor bezpieczeństwa. Bowiem w swoich działaniach giełda apeluje o przestrzeganie protokołów KYC oraz AML.

Rate this post

Leave a comment