Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych kryptowalut. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a wszystkich tych, którzy uważnie śledzą rynek powinny zainteresować prognozy znanego analityka. Według niego Bitcoin w czerwcu będzie kosztował 15 tysięcy dolarów.

Te optymistyczne dla wielu osób informacje pochodzą od doświadczonego analityka rynku BTC, który posługuje się pseudonimem Jack Sparrow. Według niego kurs będzie zmienny przez resztę bieżącego miesiąca, by następnie nabrać zauważalnej dynamiki o tendencji wzrostowej w czerwcu.

Czerwiec miesiącem przełomowym

Zgodnie z teorią analityka, obecnie ma miejsce spora presja na zakup z oporem pomiędzy 10,5 tysiąca dolarów a 11 tysięcy dolarów. Warto wspomnieć również o wyprzedaży przy dużym wsparciu o następującej wysokości – między 9 tysięcy dolarów a 9,5 tysiąca dolarów. Między innymi na tej podstawie można spodziewać się widocznych zmian w cenach, jakie nastąpią w czerwcu.

W przypadku, gdy Bitcoin rzeczywiście będzie zachowywał się tak, jak przewiduje to Sparrow, następnym krokiem, który dostrzeżemy będzie już wzrost kursu w kolejnym miesiącu. Będzie to miało ogromny wpływ nie tylko na osoby mocno zaangażowane w obrót kryptowalutami ale i na te, które mogą dopiero zainteresować się tego typu działalnością. Wzrośnie napięcie, częstotliwość śledzenia zmian zachodzących na rynku, a temat stanie się chwytliwy dla mediów, które będą szeroko o nim informować. To dodatkowo przyczyni się do nakręcenia spirali emocji, a efektem wszystkich tych czynników będzie wysoki skok kursu, który sięgnie 15 tysięcy dolarów.

Jak będzie wyglądać status kryptowaluty po tych wydarzeniach? Jack Sparrow uważa, że Bitcoin pozyska nowe wsparcie i będzie dzięki temu na dobrej drodze do kolejnego wzrostu kursu. Ten może sięgnąć aż 20 tysięcy dolarów! Z godnie z wypowiedziami analityka, jego zdaniem wsparcie na poziomie między 9 a 11 tysięcy dolarów utrzyma się do sierpnia. Jeśli okaże się to prawdą, wcześniejsze ATH powinno zostać osiągnięte na przełomie grudnia i stycznia.

Kurs Bitcoina w 2020 r.

Obecny rok dostarczył zwolennikom Bitcoina wiele emocji. Ta ciesząca się ogromną popularnością kryptowaluta zaliczyła znaczący spadek 13 marca, sięgając 3850 dolarów. Powodem była w tym przypadku duża wyprzedaż na rynku. Jack Sparrow skomentował tamte wydarzenia mówiąc, że Bitcoin sięgnął swego dna. Nie nastrajało to optymistycznie, jednak kryptowaluta wkrótce po tym doczekała się wzrostu kursu. Dzisiaj chcąc kupić jednego Bitcoina musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 8800 dolarów. Bez trudu można więc zauważyć znaczącą różnicę między aktualnym kursem, a tym z 13 marca.

O rosnącym popycie na tę kryptowalutę świadczą także wolumeny. Przyglądając się sytuacji na Binance można zauważyć, że wolumen dotyczący Bitcoinów w kwietniu przewyższył 2,5 miliona BTC. W porównaniu do wolumenu ze stycznia 2018 roku, który wynosił 816 tysięcy BTC, to ogromny wzrost! W przypadku Coinbase widać bardzo podobny trend.

Leave a comment